Menu
TOPZINE.cz
Sport

Power Goal Game: Fotbal i pro nefotbalisty

Martin Slabý

Martin Slabý

21. 5. 2010

Power Goal GameRodina míčových sportů se rozrostla o nového člena. Je jím hra zvaná Power Goal Game zdánlivě připomínající fotbal, jež je však určená nejen fotbalistům, ale všem, kteří milují pohyb a zábavu. Pojďte se společně s námi  s tímto sportem blíže seznámit.

Power Goal Game

Power Goal Game Zdroj: powergoalgame.cz

Abychom našli kolébku Power Goal Game, nemusíme jezdit do Brazílie, Anglie ani jiných zemí fotbalu zaslíbených. Tato ještě stále velmi mladá hra totiž spatřila světlo světa v naší vlasti, konkrétně v Ostravě, kde si také na podzim roku 2006 odbyla světovou premiéru. Sport se během krátké doby prosadil do té míry, že se dočkal i své ligové soutěže. Pojďme se na následujících řádcích podívat na to, o co vlastně v Power Goal Game jde.

Hned v úvodu budete možná překvapeni. Hracím prostorem pro toto sportovní odvětví je totiž squashový nebo ricochetový kurt. Na okrajích hřiště se používají ochranné sítě, které zabraňují míči vyletět ven. Kurt je rozdělen na dvě útočná a jedno hrací pole. V samotném utkání, které se hraje na dva nebo tři vítězné sety, proti sobě vždy nastoupí dvě dvojice hráčů, na každé straně jsou i dvě branky. Set končí v momentě, kdy jedno z mužstev nastřílí soupeři deset gólů.

Hráč se nesmí míče dotknout rukou nebo paží od těla. Proti výkopu nebo autovému kopu se může bránit dotekem míče rukou či paží od těla, to platí vždy jen pro jednoho z dvojice bránících hráčů. Před dopadem míče na podlahu hřiště smí hráč zahrát míč ve vzduchu jen dvěma odrazy od těla v řadě. Kontakt míče se stěnou hřiště nic neovlivňuje. V hracím poli může hráč zahrát pouze jeden dotek v řadě, v poli útočném potom doteky dva.

Power Goal Game

Power Goal Game Zdroj: powergoalgame.cz

Více než jeden dotek v hracím  či dva v útočném poli jsou potrestány penaltou. Ta následuje i v případě více než dvou odrazů míče v řadě při hře s míčem ve vzduchu, nedovoleného zastavení míče, faulu, druhého autu zahraném stejným hráčem v řadě a nesportovního chování. Penalta se kope bez rozběhu.

Gólu dosáhne hráč, pokud míčem trefí síť, okraj nebo břevno branky. Pokud míč opustí hřiště, zasáhne světla či strop nebo se chybně zahraje kop, následuje výkop z autové značky.

Tolik tedy stručně k původu a základním pravidlům hry. A teď už směle vzhůru na kurt!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Power Goal Game: Fotbal i pro nefotbalisty