Menu
TOPZINE.cz
Sport

Poslední běžecké zlato bere Northug, Bauer dvanáctý

Martin Slabý

Martin Slabý

1. 3. 2010

kruhy3-395x223Předposlední sada medailí, která byla rozdělena na XXI. zimních olympijských hrách ve Vancouveru, patřila nejlepším běžcům na padesátikilometrové trati. Z posledního běžeckého zlata se radoval Nor Peter Northug, Lukáš Bauer doběhl na dvanáctém místě.

Lukáš Bauer (č. 3) Zdroj: www.olympic.cz

Lukáš Bauer (č. 3) Zdroj: www.olympic.cz

Čeští příznivci tajně doufali, že by v závěrečný den závodů ve Whistleru mohl jednu z medailí utrhnout i dvojnásobný olympijský medailista Lukáš Bauer. Ten se také v průběhu celého závodu držel na předních místech startovního pole, cestu za cenným kovem mu však zkomplikoval pád a v závěrečných kilometrech už mu malinko docházely síly, které chyběly k tomu, aby se prosadil na ty nejlepší příčky. I dvanácté místo, na kterém nakonec závod dokončil, ale nelze hodnotit jinak než kladně. Druhý český zástupce Jiří Magál obsadil devětadvacátou příčku.

Běžeckým králem v mužských kategoriích se stal Peter Northug z Norska. Čtyřiadvacetiletý seveřan vybojoval v Kanadě už svou druhou zlatou a celkově čtvrtou „placku“. Těžil přitom ze svých pověstných sprinterských schopností, když se až do závěrečných fází závodu držel v pozadí a v cílové rovince se přehnal přes Němce Teichmanna. K bronzové medaili měl nejlépe našlápnuto Dario Cologna ze Švýcarska, pár desítek metrů před pomyslnou cílovou páskou však upadl a do cíle se dostal až jako desátý. Jeho osobní sportovní tragédie využil Švéd Olsson a doběhl si pro třetí místo.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Poslední běžecké zlato bere Northug, Bauer dvanáctý