Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Porotce Steven Tyler chce natočit další desku s Aerosmith

Adriana Semlová

Adriana Semlová

13. 1. 2011

Zpěvák a frontman skupiny Aerosmith Steven Tyler potvrdil, že jeho nové angažmá v talentové soutěži American Idol nijak neohrozí přípravy zamýšlené desky skupiny. Kapela se znovu sejde v nahrávacím studiu a po sedmi letech vznikne nové studiové album.  

FOTO: Steven Tyler

„Velkohubý“ zpěvák Steven Tyler, Zdroj: archiv

Kapela Aerosmith plánuje začít pracovat na studiovém albu ještě tento měsíc. Tyler očekává, že na konci ledna budou zahájeny přípravy nové desky a postupně se sám pustí do skládání písní. Pro kapelu bude právě vznikající deska patnáctým albem. Dokonce už bylo dojednáno koncertní turné pro Severní Ameriku a Japonsko na listopad a prosinec tohoto roku.

Americká Superstar

Od září 2010 je Tyler porotcem v americké pěvecké soutěži American Idol, což je mateřská verze české Superstar. Premiérový díl letošní sezóny se vysílal 11. ledna na televizním kanálu Fox. Desátou řadu soutěže hodnotí nejenom Tyler, ale také zpěvačka a herečka Jennifer Lopez spolu s muzikantem a producentem Randy Jacksonem.

Dvaašedesátiletý rocker vysvětlil, proč chce usednout na místo Simona Cowella, známého kata soutěže. „Každý má svůj názor. Jen jsem si chtěl otestovat svoje limity.“ Dále Tyler dodal, že po čtyřiceti letech v hudební branži chce předat některé své znalosti také nové generaci. Soutěž běží dvakrát týdně a není jasné, jak Tyler zkombinuje toto pracovní vytížení s přípravou skladeb.

Spoluhráči z Aerosmith se obávali, že práce pro soutěž může ohrozit fungování skupiny. Když se baskytarista Tom Hamilton o porotcování dozvěděl, vyjádřil se takto: „Steven teď dělá American Idol. Pro tuhle věc je inkoust vyschlý. Budeme muset pracovat na nové desce podle jeho rozvrhu.“

Hlavní kytarista skupiny Joe Perry v létě veřejně prohlásil, že se o Tylerově účasti v televizní soutěži dozvěděl na internetu. Tyler tím podle něj narušil plány všech pěti členů kapely. Nesváry v Aerosmith však vládly už několikrát. Naposledy když chtěl Tyler kapelu na dva roky opustit a živě nevystupovat. Aerosmith však neshody překonali a dokonce v létě vystoupili v Praze. Snad i v případě Tylerovy nové práce kapela své plány nakonec zdárně zrealizuje.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Porotce Steven Tyler chce natočit další desku s Aerosmith