Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Pop-punkové Rybičky 48 budou hrát natrvalo ve čtyřech s Honzou Štrupem

Martin Peška

Martin Peška

1. 5. 2012

O čtvrtého člena skupiny se rozroste pop-punková skupina Rybičky 48, bude jím kytarista Honza Štrup, který dříve působil v kapele Medvěd 009. S Rybičkami 48 hrál nový člen skupiny velmi často jako host, nyní se k formaci připojuje jako stálý člen.

Poprvé se kutnohorská formace ve složení Kuba Ryba, Petr Lebeda a Ondřej Štorek představila společně s Honzou Štrupem (exMedvěd 009) na festivalu v Přeštěnicích v roce 2009. Více zde.

„Po deseti letech fungování jsme se rozhodli rozšířit naše řady o Honzu Štrupa,“ oznámila kapela na své stránce na Facebooku.

Čtěte také: Z rádií mizí soudobá česká muzika, tvrdí Rybičky 48

„Nehledali jsem dalšího člena plánovaně. Honza je náš dlouholetý kamarád a výborný kytarista. Vystupoval s námi už v roce 2009 jako host našeho turné a nám se koncerty s druhou kytarou prostě víc líbí,“ řekl pro TOPZINE.cz Kuba Ryba.

Podle Ryby přišla doba na to, aby se kapela hrající v původní sestavě deset let posunula někam dál. Štrupův odchod z kapely Medvěd 009 udělal z kytaristy volného hráče a to byl jeden z hlavních důvodů, proč byl přijat jako plnohodnotný člen do Rybiček 48.

„První změnu pocítí návštěvníci našich koncertů, na kterých má kapela plnější zvuk, a navíc je prostor pro to dělat mnohem větší show. Další přínos je dlouhodobější. Momentálně připravujeme nové písničky, chceme se posunout tématicky i hudebně dál a invence nového muzikanta by měla být jednoznačně přínosem,“ dodal kytarista Petr Lebeda.

V minulosti v Rybičkách 48 při speciálních příležitostech hostovali například členové skupiny Mangdrage, zpěvačka Bára Zemanová či Vratko Rohoň z Iné Kafé.

Kuba Ryba, Petr Lebeda a Ondřej Štorek spolu tvoří tříčlennou skupinu Rybičky 48 téměř deset let. Oficiální přijetí nového člena má proběhnout v sobotu 5. května v Rychnově nad Kněžnou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pop-punkové Rybičky 48 budou hrát natrvalo ve čtyřech s Honzou Štrupem