Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Rybičky 48 budou ve čtyřech. Přijde k nim Honza z Medvěd 009

Martin Peška

Martin Peška

7. 7. 2009

Česká pop-punková kapela Rybičky 48 ve složení Kuba Ryba, Petr Lebeda a Ondřej Štorek mezi sebe přibere nového člena. Má se jím stát zpěvák a kytarista Honza Štrup ze skupiny Medvěd 009.

Premiérové společné vystoupení proběhne před koncertem finské rockové hvězdy The Rasmus na festivalu v Přeštěnicích.

Loni si s námi občas spontánně zahrál písničku Spratek Vratko Rohoň z Iné Kafé a ta atmosféra byla úžasná. Než vyrazíme na podzimní Vehicle tour s písničkami z nového alba, chceme fanouškům nabídnout zase něco navíc. S Honzou se známe dlouho, umí naše písničky. Zatím plánujeme společně asi dvanáct koncertů,“ řekl kytarista Petr Lebeda.

O jednu kytaru a hlas pestřejší koncerty Rybiček 48 si užijí tisíce příznivců této kutnohorské formace po celé republice. Většina vystoupení se odehraje na letních open-air festivalech. Poprvé společně zahrají v sobotu 11. července na hlavní scéně festivalu Přeštěnice před koncertem světově proslulé kapely The Rasmus, která je hlavním headlinerem akce.

Rybičky 48 jako předskokani The Rasmus

„Vystoupení Rybiček 48 před slavnou finskou čtyřku jsme zařadili na základě výborné spolupráce v minulých ročnících, a reflektuje početnou fanouškovskou základnu pop-punkové jedničky na domácí scéně,“ uvedl na stránkách festivalu Přeštěnice produkční Josef Kašpar.

Už na 9. 9. 2009 mají Rybičky 48 pro své fanoušky připravenou další novinku. Po roce a půl od vydání alba Amores Perros, voe!, z něhož pocházejí mimo jiné singly Ooou a Emily, vydá skupina další desku, na které momentálně probíhají poslední práce. Baskytarista Kuba Ryba dal desce pracovní název Viva la révolution.

„Mezi hosty na třetím oficiálním albu Rybiček zazní například také hlas mladé rockerky Báry Zemanové. Písnička bude pravděpodobně vybrána jako první singl,“ prozradil Martin Řehoř z agentury Wink, která má na starost management kapely.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rybičky 48 budou ve čtyřech. Přijde k nim Honza z Medvěd 009