Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Ponožky v lodičkách, jak na to?

Redakce

Redakce

30. 6. 2010

Je tady další módní trend, který nemusí být všem po chuti. Jak vám název napověděl, jedná se o ponožky v střevíčkách nebo sandálcích. I když se vám na první pohled nemusí zalíbit, my se vám ho pokusíme ospravedlnit.

Zdroj: betseyj.com

Tato záležitost lítá ve vzduchu již několik sezón, ale dnes je jedním z největších hitů ulice i módních přehlídek. Je to samozřejmě nezvyk vzít si do elegantních bot ponožky a nechat se od všech okukovat, ale takový je úděl bořičů stereotypu. Protože jediné pravidlo, které v módě je, že žádná pravidla vlastně nejsou.

Od začátku musíte vědět, že tento trend dokážete unosit, protože ne každý si to může dovolit a ne na všech to vypadá stylově. Rozhodně je to výkřik módy pro mladší dívky a na ženách starších třiceti pěti nevypadá dobře.

Zdroj: fashionfeen.wordpress.com, typepad.com

Letos jsou u návrhářů nejvíce oblíbené ponožky ke kotníkům. Na molech však byly vidět i ke kolenům nebo do půli stehen. Boty, do kterých se nosí, můžou být téměř jakékoliv. Od plátěnek s plochou podrážkou přes platformy, lodičky až k dnes velmi aktuálním dřevákům. Způsob nošení je také jen a jen na vás. Buď napnuté a srovnané, nebo ledabyle shrnuté.

Ponožky v sandálcích však až tak průkopnický vynález není. Již v padesátých letech 20. století je nosily fanynky Franka Sinatry. Oprášen byl až v roce 2000 díky Carrie Bradshaw a také značce Prada. Tuto sezónu ale nastal opravdový ponožkový boom. Značky Burberry, Christian Dior či Marni doplnili své kolekce o ponožky na letní sezónu. Módní domy Miu Miu, Marc Jacobs, Alexander Wang a Hussein Chalayan ale jdou dál a doporučuji nosit teplou variantu na podzim a v zimě.

Zdroj: fabsugar.com

Dívčí roztomilosti této aktuality propadlo i velké množství celebrit. K vidění například byla průkopnice módy Chloë Sevingy, hvězda oblíbené Gossip girl Leighton Meester i Rihanna. Dále také Alexa Chung i Kelly Osborne.

Určitě si tento trend vyzkoušejte a nebojte se pozvedlého obočí udiveného publika. Správně nakombinované ponožky a boty dokážou vykouzlit neodolatelně roztomilý outfit. Doplní jak dívčí šaty, tak i stroze pánský oděv. Tak hodně štěstí!

Rihanna, Joss Stone, Agness Deyn , Sarah Jessica Parker, Zdroj: entertainmentwise.com, 2threads.com

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ponožky v lodičkách, jak na to?