Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Ponořte se do nejlepších potápěčských lokalit na světě. Žraloci, vraky lodí a korálové útesy

Lucie Jeřábková

Lucie Jeřábková

26. 5. 2012

FOTO: PotápěčPotápění nabízí nekonečně mnoho překvapení. Kde můžete plavat se žraloky a kde jsou nejkrásnější korálové útesy? Podívejte se s námi na některá z nejlepších potápěčských míst na světě.

video
play-rounded-fill
Zdroj: youtube.com

Azory

Devět malých ostrovů sopečného původu omývají vody Atlantského oceánu, ve kterém na potápěče čeká úžasný podmořský svět. Oblast je domovem pro tuňáky a rejnoky a navíc zde na svých migračních trasách proplouvají velryby a delfíni. Výhodou zdejších vod je velmi dobrá viditelnost.

Malta

Tento ostrov ve Středozemním moři má díky vysoké viditelnosti a malé výšce přílivu a odlivu pro potápění velmi dobré podmínky.  Zdejší vody navíc nabízejí velkolepé jeskyně a tunely vytesané do vápence. Kromě vraků lodí ze druhé světové války se pod hladinou dají spatřit i lodě uměle potopené před pár lety.

Chorvatsko

Za potápěním není nezbytně nutné cestovat daleko, protože Chorvatsko má také co nabídnout.I když je tato země hojně navštěvovaná turisty, vody Jadranského moře nejsou příliš dotčené. U potápěčů je oblíbený ostrov Pag a oblast Národního parku Kornati.

Egypt

Nejsnáze dosažitelné korálové moře je právě to Rudé. Oblast je oblíbená hlavně u začínajících potápěčů, kteří často míří do známého letoviska Hurghady.

Čtěte také: Plavba po Nilu. Objevte pyramidy a mumie z lodní paluby!

V některých oblastech Rudého moře platí zákaz rybolovu, takže se dá narazit na velké množství druhů ryb.

FOTO: Potápění na Filipínách

Potápění s želvami je úžasný zážitek Zdroj: youtube.com

Filipíny

Několik tisíc ostrovů nabízí nepřeberné množství potápěčských lokalit a toto místo je jednou z biologicky nejrozmanitějších oblastí na Zemi. Na potápěče čekají nedotčené korálové útesy, svět pod hladinou je zde skutečně nezničený. Pozorovat se dají mimo jiné mořské želvy.

Karibské moře

Karibik je rájem potápěčů. Kajmanské ostrovy a Bahamy nabízejí azurové moře, ve kterém se dá pozorovat několik druhů žraloků.

Přečtěte si také o dovolené na Kubě

Další zajímavou lokalitou je Kuba, kam se potápěči vydávají hlavně kvůli korálovým útesům a karibským žralokům. V zátoce Maria la Gorda ale dostane povolení jen asi tři sta potápěčů ročně.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ponořte se do nejlepších potápěčských lokalit na světě. Žraloci, vraky lodí a korálové útesy