Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Podívejte se na největší úlety recyklovaných koled a zkažte si Vánoce

Redakce

Redakce

26. 12. 2011

!Anketa!Také už vás nudí klasické a tradiční verze koled z minulého století? Vybrali jsme pro vás pět největších úletů na protest proti konzervatismu koled. Nechť prominou jedinci udržující tradiční zvyky a obyčeje.

Zpěvák Billy Mack ve filmu Láska Nebeská, Zdroj: bontonfilm

Některé vás možná polekají, až vyděsí, jiné vykouzlí pobavený úsměv na tváři. Je také pravděpodobné, že se po jejich zhlédnutí ještě rádi vrátíte k původnímu národním koledám. Zkratťe si našimi tipy chvíli při dojídání všech zbytků ze štědrovečerní hostiny a cukroví.

Přehlídka začíná

Pokud ještě žvýkáte zbylá sousta ze štědrovečerní večeře a jste-li poněkud slabší povahy, nenechte se zmást houpavými úvodními tóny. Ve spolupráci tří kapel (Rattle Bucket , X-Left To Die, The Switch) a producenta Ecsona Waldese vznikl tento unikátní, poněkud řezanější cover song.  A tak vám tato tři uskupení romanticky dokáží, že jediné, co si přejí k Vánocům, jsi (jsme) ty (my)!

Zůstaneme-li na tuzemské scéně, zajímavý cover má v repertoáru i projekt Červená žába. Ta se nám svou metalovou verzí tradiční české koledy Pásli ovce valaši snaží dokázat, že vánoční svátky nemusí být jen dobou klidu a míru.

Čtěte více o Červené žábě a jejich předělávce!

Při refrénu Hajdomhajdom tydlidom raději odneste babiččin porcelán z obývací stěny do bezpečnějšího prostředí.

Unikátní live verzi známého hitu I´m dreaming of the White Christmas předvedl Robbie Williams za doprovodu sboru při natáčení britské verze hledání pěveckých talentů. Těžko říci, jak moc dopředu byla připravená tato scéna, ovšem málokoho dokáže nerozesmát. Pokud jste nedostali vámi vytoužený dar, spravte si místo nadávání na Ježíška chuť tímto klipem.

Pokud jste naopak byli hodní až příliš a dostali jste i to, o čem se vám ani nesnilo, myslete na ty, kteří neměli takové štěstí a čekalo na ně pod stromkem překvapení v podobě CD či singlu Lady Gaga. Soustrastně sem tedy umísťujeme i nejhorší vánoční píseň, jakou si lze v moderní pop music představit.

Dobrá rada jak přeci jen smysluplně zužitkovat takovýto nepohodlný dar: v rámci třídění odpadu je možno odkládat (ne)použitá CD do sběrných boxů s logem Zelená firma.

A jsme ve finále. Představit si vánoční svátky bez dnes už legendární úvodní scény z filmu Láska nebeská lze opravdu jen těžko. Kdo neviděl, nechť doplní filmovou a následně hudební mezeru, kvalita zaručena.

Vám všem, u koho sice už Vánoce a svátky doznívají a spíše se již chystají na silvestrovské bujaré oslavy, přejeme, ať jsou nejen šťastné a veselé, ale také plné lásky a pohody.

[poll id=“123″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Podívejte se na největší úlety recyklovaných koled a zkažte si Vánoce