Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Podívejte se na hudební začátky Katy Perry: Zpívala s metalovými P.O.D.

Americká popová ikona Katy Perry spolupracovala v roce 2006 s americkou nu-metalovou formací P.O.D. Perry tenkrát jako prakticky neznámá zpěvačka nazpívala zpětné vokály do jejich songu Goodbye For Now.

Začínající hudebníci při počáteční cestě za slávou a vavříny občas kývnou na nabídky spolupráce, které pak následkem jejich pozdější tvorby a uplynulých let vypadají poměrně kuriózně. A to je i případ popové zpěvačky Katy Perry.

Ta začala hudební kariéru před svou plnoletostí v roce 2001 jako zpívající kytaristka, kdy ještě pod svým pravým jménem Kate Hudson vydala debutovou gospelovou desku. Průlom se jí ale dlouho nedařil, a možná i proto v roce 2006 kývla na nabídku nazpívat zpětné vokály do skladby Goodbye For Now, pilotního singlu tehdy nového alba nu-metalové skupiny P.O.D. Testify.

Čtěte také: Fanoušci Metallicy chtějí zabít Lou Reeda

Ve zmíněné skladbě nazpívala Katy mírně uječené zpětné vokály, které zazní v samotném finále songu. Perry můžete vidět i v klipu ke Goodbye For Now: do kroužku hrající kapely se připotácí krátce po třetí minutě, aby následně dala vyniknout svým pronikavým hlasivkám.

Volba metalové skupiny na dnes populární zpěvačku ale není zdaleka tak překvapivá, jak by se mohlo na první pohled zdát. P.O.D. jako křesťanští metalisté měli přehled o gospelové muzice, a proto, na rozdíl od drtivé většiny společnosti, desku Kate Hudson zaregistrovali.

Kdo by si myslel, že tím spolupráce Katy Perry s potetovanými Hispánci skončila, neměl by úplně pravdu. Katy se účastnila i živého hraní songu v jisté televizní show – Perry při doprovodném zpěvu postávala vzadu v pozadí a kameraman si ji takřka nevšiml.

Léta komparzu pro Perry skončila již rok po zmíněné spolupráci, kdy vydala mimořádně úspěšný sigl Ur So Gay, který vzápětí následovala neméně úspěšná deska One of the Boys. Ta Katy katapultovala na vrchol, jak ji známe dnes.

Metalisté a popová zpěvačka u nás

Spolupráce mezi metalovou skupinou a začínající popovou zpěvačkou nejsou sice časté, nicméně ne úplně vyloučené. Například v 80. letech spolupracovala před zahájením své sólové kariéry Lucie Bílá s metalovou skupinou Arakain.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Podívejte se na hudební začátky Katy Perry: Zpívala s metalovými P.O.D.