Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Lou Reed nechápe fanoušky Metallicy. Kvůli albu Lulu ho chtějí zabít

Redakce

Redakce

27. 2. 2012

Bubeník kapely Metallica Lars Ulrich prohlásil, že Lou Reed těžce nese negativní kritiku své spolupráce s Metallicou na společném albu Lulu a odmítá ji přijmout.

Lou Reed je znepokojen naštvanými fans Metallicy Zdroj: loureedmetallica.com

Vysloužilý rocker Lou Reed se dal dohromady s metalovou ikonou Metallicou, aby společně nahráli album Lulu, které je tematicky založeno na hře německého dramatika Franka Wedekinda o zneužívané tanečnici. Reed se později nechal slyšet, že fanoušci skupiny Metallica mu vyhrožovali, že ho zastřelí, protože byli velmi znepokojeni vznikem jejich společného alba.

Lars Ulrich v rozhovoru pro US Radio Station DC101 řekl, že Reed si vzal kritiku osobně a byl velice překvapen negativními reakcemi na album.

„Samozřejmě je úžasné, že v roce 2012 internet poskytuje každému příležitost vyjádřit svůj názor. Myslím si, že je to vskutku neobyčejný prostředek kominukace, který jakoby zmenšoval všechny vzdálenosti,“ prohlásil Ulrich.

„Ale popravdě: jako umělci, nebo ti, co něco vytvářejí, musíme být opatrní na to, jak moc si vezmeme k srdci to, co o nás lidé říkají, protože to dokáže pěkně zamotat hlavu. Já jsem měl vždycky hroší kůži, takže si to tak neberu.“

Čtěte také: Metallica v květnu dorazí do Prahy

Poté ještě dodal: „Pro Lou Reeda to bylo obtížné, protože si všechno tak bere. Myslím, že byl hodně překvapený. Celou dobu jsme mu říkali: Poslouchej, máme hodně hardcorových fanoušků, kteří nejsou schopni unést žádné vybočení z našeho stylu. Mají nás zaškatulkované a pokud trochu vybočíš, berou to jako křivdu,“ zakončil Ulrich.

Pražský koncert Metallicy se blíží

Metallica se objeví toto léto na Download festivalu stejně jako na mnoha dalších velkých evropských pódiích, kde představí své Black Album. U nás vystoupí 7. května v pražské Synot Tip Aréně. Skupina také nedávno prohlásila, že pracuje na novém studiovém albu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lou Reed nechápe fanoušky Metallicy. Kvůli albu Lulu ho chtějí zabít