Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Ples v Opeře 2012: Událost roku proběhne v Praze. Ve stylu Rudolfa II.

Ples_v_Opere_1Letos uplyne 400 let od smrti císaře Rudolfa II. Připomenout dobu jeho vlády opravdu originálním způsobem se rozhodli organizátoři Plesu v Opeře, který se uskuteční v sobotu 25. února v pražské Státní opeře.

FOTO:Ples_v_Opere_2

Na Ples v Opeře se každoročně sjíždějí významní hosté z celého světa Zdroj: plesvopere.cz

Už za šest týdnů čeká Prahu jedna z největších kulturních událostí roku, Ples v Opeře 2012. Ten letošní se ponese v duchu císaře Rudolfa II.

Díky Rudolfu II. se Praha stala evropským centrem a sjíždělo se sem mnoho vzdělanců, umělců, diplomatů a dalších významných osobností. Zrovna tak se už šest desetiletí sjíždí významní hosté i na Ples v Opeře.

Nepřehlédněte: Plesová sezona vrcholí i v Brně

Moderátorem večera bude letos Marek Eben, který má díky svému působení v soutěži StarDance blízký vztah k tanci. Hlavní hvězdou, která v úvodu zazpívá několik operních árií, by měla být Dagmar Pecková. Naše přední mezzosopranistka, která vystupovala například i ve slavné Carnegie Hall v USA.

FOTO:Ples_v_Opere_3

Plesy v Opeře se v Praze konají od roku 1948

V porevoluční historii se Ples v Opeře letos koná poosmé. Vloni se patronkou stala kambodžská princezna Její královská výsost Norodom Arunrasma.

V Pardubicích se koná Velká plesová kratochvíle

Mimo zahraničních hostů se plesu tradičně účastní osobnosti české společenské i politické scény. Mezi nimi byla vloni například Tereza Maxová, jejíž nadaci bylo věnováno půl milionu korun jako výtěžek z tomboly. Nadace polovinu věnovala kambodžskému Červenému kříži.

FOTO:Ples_v_Opere_4

Loňský výtěžek z tomboly putoval Nadaci Terezy Maxové a kambodžskému Červenému kříži

Chuťové buňky návštěvníků bezesporu potěšily pokrmy připravené ve stylu první republiky. Letošní hostina pak bude koncipována jako pocta Rudolfu II., který byl velkým gurmánem.

Ovšem pokud si chcete na rudolfínské hostině pochutnat, musíte si pospíšit a značně připlatit. Volných vstupenek už není mnoho a pohybují se od 2 000 do 7 000 korun na osobu. Za tuto cenu na návštěvníky ale nečeká jen kus papíru, nýbrž kámen mudrců. Přesněji kámen vytvořený ve sklárně Ajeto z ručně těženého rubínového skla.

Ples v Opeře 2012

Státní opera Praha

Kdy: sobota 25. února

Cena: 2 000 – 7 000 Kč na osobu

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ples v Opeře 2012: Událost roku proběhne v Praze. Ve stylu Rudolfa II.