Menu
TOPZINE.cz
Sport

Petrouš se zbláznil, vole… aneb Bosák s Táborským hodnotí fotbalovou Slavii

Martin Slabý

Martin Slabý

28. 11. 2010

Taky vám letos zůstával rozum stát nad výkony fotbalistů pražské Slavie? Taky jste o tom diskutovali s kamarády u piva? Pak máte mnoho společného s komentátory Jaromírem Bosákem a Vladimírem Táborským. Potíž byla jen v tom, že místo restauračního zařízení zhodnotili slávisty rovnou na komentátorském stanovišti. Netrvalo dlouho a z nahrávky vznikl song, který za prvních pár hodin viděly na serveru youtube.com tisíce lidí.

Jaromír Bosák

Jaromír Bosák Zdroj: youtube.com

Začalo to vcelku nevinně. Komentátorské duo Bosák – Táborský ukončilo svou práci v prvním poločase a poslalo slovo zpátky do televizního studia. To ovšem do cíle na Kavčích horách zjevně nedorazilo. Někde se stala chyba, a tak debatu obou hlavních aktérů mohly slyšet tisíce lidí.

Třeba ji mají zakázanou od doktora…

Slávistům v letošní sezóně střílení gólů moc nejde. V sedmnácti kolech rozvlnili síť soupeřových branek jen osmnáctkrát. A tak se naši dva hrdinové vydali pátrat po příčinách tohoto neúspěchu. „To mi řekni. Trénujou oni vůbec střelbu, ty vole? Třeba ji mají zakázanou od doktora. Nebo já nevím, ty vole,“ přichází věci na kloub Jaromír.

Co děláš zejtra ráno? Relax, vole…

Kolega Vladimír se o chvíli později pohoršoval nad odchodem do šaten borců obou mužstev. „Ten se směje ten malej Černý…on jde s tím Bole…já bych byl nas*****, rozumíš. A on s tím Boleslavákem jde a směje se,“ rozčiloval se. S Jaromírem se nakonec dopátrali i toho, na čem se ti dva na hřišti domlouvali. „Co děláš zejtra ráno? Tenis, vole,“ odhalil Jaromír. Vladimír se nenechal zahanbit a pohotově přispěchal se svým návrhem: „Relax, vole.“

Takhle se hraje o záchranu v Boleslavi?

Přesně nad tím se podivoval Vladimír. „Kdyby jeli do Ostravy, kde na něj budou hulákat chachaři. Nebo já nevím kam, do Brna,“ vypočítával stánky s živějšími fanoušky. „Tady ještě nikdo není, ty vole, Tady je ticho, nic se neděje,“ popsal trefně atmosféru na boleslavském stadionu Jaromír. „Tady je ticho, přesně no. Támhle ty akorát si blbnou, no,“ přitakal Vladimír.

Chybí jim Řepka, ty vole…

Se spásnou myšlenkou přišel Jaromír. „Já už jsem chtěl říct, že jim chybí Řepka, ty vole. Aby někoho přejel, aby někoho seřval, oni si nic neřeknou. Po tom gólu přece Hubáček musí lézt po čtyřech a já ho musím seřvat jak malýho kluka, ty vole. Oni si nic neřeknou, vole. Všichni jsou hrozný kamarádi, vole, a nebudeme na sebe zlí, vole,“ vysvětluje, proč by se Slavii hodil sparťanský kapitán pověstný mimo jiné právě svými ostrými promluvami ke spoluhráčům.

Ten Petrouš se zbláznil, vole…

Vladimír Táborský

Vladimír Táborský Zdroj: youtube.com

„Ty vole, copak s tím se dá hrát liga, s tímhletím klukem teďka o sestup?“ „Tenhleten kluk“ je pro Vladimíra zřejmě Jan Pázler, který si právě v Boleslavi odbyl premiéru v dresu slávistického áčka. „To bude študent určitě nějakej, nějaký školy,“ odhaduje dále. „Toho můžeš dát do mančaftu, když se mu daří. Kdy to tam jen trkne a je vymalováno,“ radí Jaromír. „Ale on furt hraje zádama k bráně. On na to je pomalej ještě, že jo,“ všímá si. „Jemu to pak uškodí v tom, že si lidi budou pamatovat: jo, to je ten, jak si nekop v Boleslavi, tak už ho nestavte, vole,“ pokračuje. „Ten Petrouš se zbláznil, vole,“ odhaluje konečně Jaromír důvod, proč trenér Slavie postavil v důležitém zápase do útoku nezkušeného mladíka.

Ukaž mi na někoho! Ukaž mi na někoho!

Vladimír se vydal na předem ztracené pátrání po silovém fotbalistovi ve Slavii. „To je právě v tom, proč je Sparta před nima. Ta hraje mizerně, ale tou silou, jo. Ten Kucka, ten se zblázní v tom středu hřiště. Ten to tam porazí, hlavičku, všecko. Ten černej vepředu taky, že jo. Nebo ten Kušnír a tydlencty. No ale ukaž mi na někoho, ukaž mi na někoho, “ marně žádá Jaromíra.

Bych se pos*** z toho, ty vole…

Naši hrdinové v poločasové přestávce nekomentovali jen boleslavské utkání. Střevní potíže málem u Jaromíra vyvolala vzpomínka na střetnutí Plzně. „Včera to samý, vole, tý Plzni, jak to tam neuznali, ty vole. Bych se pos*** z toho, ty vole,“ ulevil si.

V Reggině nekopal, tak mu udělal smlouvu jako kráva…

Po krátké vložce tvořené komentářem kuriózních fotbalových videí, se Jaromír s Vladimírem pustili pro změnu do klanu Jarolímů. „Třicet pět roků,“ připomněl druhý jmenovaný věk nedávného navrátilce a staršího ze synů exslávistického trenéra Karla Jarolíma. Zbytek si vzal na starosti Jaromír a rozhodně fotbalovou a příbuzenskou dvojici nešetřil. „Vždyť ho vzal jenom táta, protože v tý Reggině nekopal skoro celou sezonu. No tak mu udělal smlouvu jako kráva. Sedí na lavičce a bude sedět ještě rok a půl, než mu to vyprší, vole. Do Slovanu už ho nikdo neveme za tátou, protože nejsou blbí. Proč nejsou ty frajeři tak dobrý, proč si je nenatahal na to Slovensko teď, vole? Proč si je sebou nevzal, vole? Protože viděl, že to žádná sláva není, vole.“

Přestávka končí, nic netušící komentátoři dostávají zpět slovo ze studia. „Ještě jednou dnes vítejte na stadionu v Mladé Boleslavi, kde zatím domácí vedou díky brance Procházky ze sedmé minuty 1:0 nad pražskou Slavií, nad kterou se stahují mračna…“ Ano, Jaromíre, to už jste nám povídal o přestávce. A nutno podotknout, že to bylo o poznání záživnější než celý sobotní fotbal. Zkuste tenhle styl zařazovat častěji, popularita televizních přenosů z Gambrinus ligy by určitě o poznání vzrostla.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Petrouš se zbláznil, vole… aneb Bosák s Táborským hodnotí fotbalovou Slavii