Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Peter Gabriel vydá nové album s názvem Scratch My Back

Redakce

Redakce

14. 12. 2009

Peter Gabriel 2V pondělí 15. února 2010 se na pulty obchodů dostane zbrusu nové CD, Scratch My Back, Petera Gabriela. Nejedná se o obvyklou nahrávku, na kterou jsme z podání této hudební legendy zvyklí, nýbrž o záznam písní svých kolegů.


Zdroj: archive

Peter Gabriel, Zdroj: archiv

Peter Gabriel se v polovině února objeví s novou hudební koncepcí, která tentokrát bude pojata nestandardně. Někdejší člen kapely Genesis interpretuje songy svých kolegů. Že jde o desku netypickou dosvědčuje také fakt, že se na albu podílela taková zvučná jména jako producent Bob Ezrin (Pink Floyd), John Metcalf nebo zvukový inženýr Tchad Blake. Právě s jejich pomocí natočil dvanáct kompozic, které jsou, jak sám říká, velmi osobní.

A jaké vypůjčené skladby na desce zazní? Sáhl do repertoáru Radiohead, Lou Reed nebo Neila Younga. Na závěr dodejme, že Gabrielovo album je první ze série podobně koncipovaných desek.

Seznam skladeb- Scratch My Back


Heroes (David Bowie), The Boy in the Bubble (Paul Simon), Mirrorball (Elbow), Flume (Bon Iver), Listening Wind (Talking Heads), The Power of the Heart (Lou Reed), My Body is a Cage (Arcade Fire), The Book of Love (The Magnetic Fields), I Think it’s Going to Rain Today (Randy Newman), Après Moi (Regina Spektor), Philadelphia (Neil Young) and Street Spirit (Radiohead)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Peter Gabriel vydá nové album s názvem Scratch My Back