Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Pět nových talentů. Soutěž Hledá se autor bestselleru zná vítěze

Redakce

Redakce

3. 4. 2014

Čtvrtý ročník veřejné literární soutěže Hledá se autor bestselleru odhalil pět nových talentů. Absolutní prvenství získala povídka s příznačným názvem Bestseller od 28letého Ondřeje Syrového.

FOTO: Writing

Soutěž Hledá se autor bestselleru zná vítěze. Zdroj: commons.wikimedia.org

Další čtyři oceněné pozice obsadily prvotiny Albert k nakousnutí, Až vykvetou bílé lilie, Druhá žena a Objev.

„Soutěž nám opět potvrdila, že Češi literaturu skutečně milují. Do redakce nám letos dorazilo rekordních 425 soutěžních povídek, mnohé s velkým potenciálem,“ uvedl Pavel Nýč, spolumajitel Nakladatelství Fragment.

Letos měli soutěžící absolutní tematickou volnost, což se také projevilo v rozmanitosti finálových děl. Čtenáři cestovali časem, rozplétali detektivní příběhy, vzpomínali na krásy dětství a řešili nástrahy krutého osudu.

Hlasování bylo až do poslední chvíle vyrovnané, každý si mezi autory našel svého oblíbence, svůj žánr a styl – v absolutním finále bojovalo deset povídek, které si nakonec rozdělily 3387 čtenářských hlasů, i při takovém počtu však o vítězích rozhodovaly jednotlivé hlasy, rozdíly nebyly velké.

Příprava e-knihy

V nejbližších dnech čeká úspěšné autory řada procesů, které zná důvěrně každý spisovatel: podpis smlouvy s nakladatelstvím, zredigování textu, jeho jazyková úprava a finální sazba.

E-kniha Hledá se autor bestselleru 2014 vyjde v Nakladatelství Fragment v druhé půlce května. Poté se vítězové soutěže představí při autorském čtení na veletrhu Svět knihy. Výtěžek z prodeje bude věnován na konto Centra Paraple.

Pořadí pěti povídek
1. Bestseller (Ondřej Syrový, 28 let)
2.–3. Albert k nakousnutí (Petra Kupská, 38 let)
2.–3. Až vykvetou bílé lilie (Lucie Matějíčková, 23 let)
4. Druhá žena (Petra Kůtová, 21 let)
5. Objev (Michaela Mlíčková Jelínková, 37 let)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pět nových talentů. Soutěž Hledá se autor bestselleru zná vítěze