Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Péče o dvojčata je dvojnásobná

Ten, kdo se někdy staral o dvojčata, ví, jak je to náročné. A to nejen na energii, ale také finančně. Všechny věci musíte pořídit dvojmo nejlépe každému v jiné barvě, abyste se mezi nimi sami vyznaly. A to něco stojí. A jak je to s péčí?

Čekáte dvojčata? První rok bude náročný, Zdroj: Sxc.hu

Výrobci dětských potřeb spoléhají na to, že matky raději dopřejí svým dětem než sobě samotným, takže v dnešní době pořídit si dítě není levnou záležitostí. Možná také proto spousta mladých lidí odkládá rodičovství na pozdější dobu, kdy už budou mít vytvořené zázemí. A co teprve, když se vám narodí hned dva.

První rok se nevyspíte

První rok je to opravdu náročné. Zatímco při jednom dítěti, když ho nakrmíte, přebalíte a uložíte ke spánku, máte konečně svou chvilku odpočinku, s dvojčaty je starost dvojnásobná. Vše trvá dvojnásobek času a když skončíte s ranním krmením a přebalováním, je pomalu čas na dopolední svačinu.

Dvojnásobné starosti

Všechny problémy a strasti prožívají ve stejnou dobu. Když jim rostou zoubky, jsou mrzutí oba, když mají zaražené prdíky, tak také oba. Nevíte, kterého dřív uklidňovat a pokud se vám konečně podaří ukonejšit jednoho, dožaduje se stejného ten druhý. Když se vám konečně podaří jednoho uložit do postýlky, vzbudí se druhý.

Věnovat se oběma stejně? Jde to?

Jsou dva, ale vyžadují stejnou pozornost jako kdyby byl jeden. Oni jsou přece vaším dítětem a chtějí mít svou mámu celou pro sebe. Čím více se věnujete jednomu, tím více se dožaduje pozornosti druhý. V případě, že se jednomu věnujete výrazněji víc, druhý může být vůči němu nevraživý a žárlit na něj.

FOTO: Kreslící dítě

Dvojčata si budou hrát jen spolu

Naštěstí to z časových důvodů ani nebude možné. Cítíte se unavená? Nevíte, co máte dělat, když už nemůžete? Jak si odpočinout? Pokud nemůže pomoci babička, dědeček nebo manžel, můžete si zaplatit profesionální chůvu, pokud na ní máte. Ale nebojte se, ono se to obrátí. Ještě budete ráda, že máte dvojčata.

Jen co totiž vaši miláčkové začnou chodit a mluvit, budou všechno dělat spolu. Nebudete je muset vozit za jinými kamarády nebo vymýšlet jim zábavu, protože bez sebe neudělají krok. Veškeré hry budou absolvovat spolu a vy jim nebudete muset suplovat kamaráda.

Budou si mít s kým hrát a vy budete vědět, že jsou v pořádku. A tato vazba jim vydrží celý život. Společné strasti budou prožívat společně. Není vyjímkou, že dvojčata vycítí, když se tomu druhému má stát něco špatného a že si bez toho druhého připadají nesví. A to přece za těch pár let náročnější péče stojí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Péče o dvojčata je dvojnásobná