Menu
TOPZINE.cz
Literární klub

Parodie na Padesát odstínů šedi? Základem je láska mezi mužem a kůlnou

Simona Hencová

Simona Hencová

21. 11. 2013

Trilogie Padesát odstínů šedi od britské spisovatelky E L James inspirovala nemalý počet vtipálků ze všech koutů světa. Například na YouTube se objevila celá řada videí, která takzvané porno pro maminky parodují. Velkou studnicí žertů na účet erotické ságy je ale také sociální síť Twitter.

OBR: E L James: Padesát odstínů temnoty

Erotická trilogie od E L James se stala inspirací pro vtipálky. Zdroj: Nakladatelství XYZ

Muž jménem Colin Trevor Grey začal v roce 2012 pod označením „50 Sheds of Grey“ pravidelně přispívat na sociální síť Twitter.

Při vymýšlení názvu využil slovní hříčky: místo „Shades“  použil slovo „Sheds“, což v překladu znamená kůlna, bouda nebo přístřešek. Sám sebe popsal jako „vášnivého zahradníka a amatérského vlastníka kutilny“. Prohlásil, že na Twitter psal jen o svém obyčejném každodenním životě, který byl klidný a relativně bezbolestný až do té chvíle, než si jeho manželka koupila „tu knihu“, tedy erotickou trilogii od E L James.

Bondage je nyní jednodušší…

Úspěch tweetů Colina Trevora Greye však na sebe nenechal dlouho čekat. Proslavil se komickými příspěvky se zahradnickou tematikou plnou dvojsmyslů a narážek na erotickou tvorbu. Nebral si servítky a postupně si získával čím dál více příznivců. Nebál se strefovat přímo do E L James:

Děkuji @ E_L_James a gratuluji k chytré parodii mojí knihy. Bylo by to ještě lepší s několika dalšími přístřešky, ale to nevadí.

Počet fanoušků a fanynek stále stoupal a Colin se rozhodl nejvtipnější tweety publikovat knižně. Netrvalo dlouho a jeho hlášky se proměnily v komickou knihu s názvem Fifty Sheds of Grey: A Parody: Erotica for the not-too-modern male.

Jak na dobrou parodii

Colin Grey chtěl světu předvést mužský pohled na svět. Prohlásil, že „ta kniha“  píše o takzvané vnitřní bohyni žen. Colin chtěl, aby se i muži naopak dostali do kontaktu s jejich „vnitřním zahradníkem“. Tvrdí, že největší láska ze všech je láska mezi mužem a jeho kůlnou. Mimo jiné přiznal, že první erotický zážitek prožil kdysi právě v kůlně. Jeho publikace se letos dočkala dalšího pokračování s názvem Fifty Sheds Damper: A parody.

Nejlepší z Colinových hlášek:

  • Bondage je nyní mnohem jednodušší, když jsme starší. Kdysi jsem jí zavazoval oči, teď už jen stačí schovat její brýle.
  • „Jsem velmi zlobivá holka,“ řekla a kousla se do rtu, „musím být potrestána.“ Tak jsem k nám na víkend pozval svou matku.
  • „Budu dělat, co budeš chtít,“ řekla. Brzy byla promočená potem a zoufale lapala po dechu. Očividně předtím nikdy nic nekopala.
  • „Jsem tvůj otrok,“ řekla bez dechu, „ať se cítím úplně bezmocná a bezcenná.“ Tak jsem ji zamkl v kůlně a šel do hospody.
  • Ležel jsem bezmocně na podlaze kůlny, ruce svázané a ústa přelepené náplastí. Nikdy jsem se mohl dostat na kloub balení vánočních dárků.
  • Když jsme seděli v setmělé restauraci, hladila mi stehno a řekla: „Chci vidět tvou tvrdost.“ „Dobře,“ odpověděl jsem a praštil číšníka.
  • „Miluj se se mnou, jako ses s nikým nikdy předtím nemiloval!“ prosila. „OK,“ řekl jsem a oblékl si svůj kostým tučňáka.
  • Řekla, že jí vzrušují nebezpeční muži, a tak jsem začal běhat s nůžkami.
  • Její prsty se pohybovaly nahoru a dolů po celé délce, až to konečně vytrysklo na její dmoucí se hruď. Očividně ještě nikdy dříve nepoužila konev.
  • Jakmile vešla do kůlny, viděl jsem záblesk v jejích očích. To znamenalo jen jednu věc – znovu se jí vrátil zánět spojivek.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Parodie na Padesát odstínů šedi? Základem je láska mezi mužem a kůlnou