Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Parním vlakem z Prahy do Pardubic při příležitosti výročí 100 let od letu Jana Kašpara

Hana Chytrá

Hana Chytrá

13. 5. 2011

České dráhy opět myslí na všechny fanoušky parních vlaků a tentokrát i na fandy letectví. U příležitosti oslav 100 výročí letu Jana Kašpara vypravují speciální parní vlak do Pardubic.

FOTO: parní lokomotiva

Parní lokomotiva, Zdroj: wikipedia.cz

U příležitosti víkendových oslav 100. výročí prvního dálkového letu v Čechách, který uskutečnil na trase Pardubice – Praha – Chuchle Jan Kašpar, vypraví České dráhy ve spolupráci s Národním technickým muzeem v sobotu 14. května parní vlak z Prahy do Pardubic a zpět.

V čele vlaku pojede parní lokomotiva 464.102 „Ušatá“ z roku 1946. Zpáteční jízdenky na vlak budou zároveň platit jako vstupenky na letiště pod Kunětickou horou, kde proběhne Aviatický den.

FOTO: Jízdní řád vlaku a cena jízdenek

Jízdní řád vlaku a cena jízdenek, Zdroj: cd.cz

Parní vlak odjede z Prahy Masarykova nádraží v sobotu 14. května v 8:00 a na pardubické hlavní nádraží dorazí v 10:33. Souprava zastaví pro nástup cestujících v Kolíně (v 9:13), mezi 9:30 a 9:56 hod. mohou zájemci shlédnout zbrojení lokomotivy v Záboří nad Labem. Po příjezdu do Pardubic bude od hlavního nádraží zajištěna autobusová doprava na letiště pod Kunětickou horou, kde čeká návštěvníky bohatý program.

Zpět z Pardubic hl.n. do Prahy Masarykova nádraží odjede vlak ve 14:50 hod, příjezd do Prahy bude v 17:36 hod.

V prodeji budou také jednosměrné jízdenky. Jízdní doklady bude prodávat vlakový personál na nástupišti před odjezdem vlaku. Zpáteční jízdenky budou zahrnovat také vstupenku na Aviatický den na letišti pod Kunětickou horou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Parním vlakem z Prahy do Pardubic při příležitosti výročí 100 let od letu Jana Kašpara