Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Paramore zveřejňují další track z nového alba. Poslechněte si ho

Adam Vrána

Adam Vrána

17. 3. 2013

Američtí rockeři Paramore uveřejnili na YouTube novou píseň s názvem Still Into You. Spolu s dříve odtajněným songem Now tak fanoušci znají už dva z celkových sedmnácti tracků, které se na nové desce Paramore mají objevit.

Podle kapely probíhalo natáčení desky v místě bývalého bydliště věhlasného zpěváka Prince, který se kromě celosvětového úspěchu může chlubit více, než sto miliony prodaných alb. „Zamířili jsme sem cíleně, abychom čerpali energii a inspiraci, které jsou pro tvůrčí činnost tolik potřebné,“ řekla zpěvačka Hayley Williams.

Pozitivní vliv přitom zvolené působiště nemělo jen na ni. Kytarista Paramore Taylor York se nechal slyšet, že už třeba takové nuance, jako sdílení toalety, jíž užíval právě Prince, je nesmírně inspirativní. „Ten pocit, že člověk sedí na stejné míse, jako Prince, do člověka vlije zvláštní, téměř nepopsatelnou energii,“ uvedl.

K inspiraci posloužily i filmy

Williams dále tvrdí, že vlivy, z nichž během natáčení alba se zbytkem skupiny čerpala, nejsou ryze hudebního charakteru.

Podle zpěvačky se na tvorbě desky do značné míry podepsaly i filmy několika režisérských objevů osmdesátých let, které má dle vlastních slov ve velké oblibě – zmínila třeba Johna Hughese a jeho Breakfast Club (Snídaňový klub) nebo autora snímku Back To Future (Návrat do budoucnosti) Roberta Zemeckise.

Paramore se do povědomí posluchačů dostali zejména díky hitu Decode, jenž se stal ústřední písní upírské ságy Twilight. Českému publiku se skupina poprvé úspěšně představila v roce 2011 na královéhradeckém festivalu Rock for People.

V pořadí čtvrté album, které má navazovat na bezmála čtyři roky starou nahrávku Brand New Eyes, by mělo vyjít 8.dubna.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Paramore zveřejňují další track z nového alba. Poslechněte si ho