Menu
TOPZINE.cz
Módní návrháři

Pánská móda od Sistersconspiracy vás bude bavit

Petra Červená

Petra Červená

11. 12. 2010

FOTO: Sistersconsipracy!ROZHOVOR! Značka Sistersconspiracy se převážně zaměřuje na pánskou módu, ale v poslední době do její tvorby probleskují i dámské modely. V letošním roce získala nominaci ne cenu Czech Grand Design 09 v kategorii Módní designér roku. Má za sebou mnoho výstav a řadu autorských přehlídek.

FOTO: Kolekce Brzdím smykem od Sistersconspiracy

Nová kolekce Brzdím smykem, Foto: Tomáš Brabec, Zdroj: sistersconspiracy.cz

Značku založily roku 2005 absolventky ateliéru Módní tvorby na VŠUP v Praze Alice Klouzková a Jana Jetelová.

Pánská móda je často návrháři přehlížená. Zřejmě v přetrvávajícím domnění, že se muži o módu vůbec nezajímají. Jak to vidíte vy?

Alice a Jana: Toto možná platilo v minulosti, ale posledních pár letech cítíme velký posun. Stále více nejen mladých mužů u nás se zajímá o módu a nebojí se experimentovat. Kreativní a stylový přístup k oblečení už není jen výsadou žen. Ale samozřejmě, že by to mohlo být i lepší. Když  jdete po ulici třeba v Berlíně, může se vám chvílemi zdát, že potkáváte jen samé zajímavé a hezké muže. Ne, že by byli Němci hezčí než Češi, ale mají styl! U nás je takové setkání spíš výjimkou, ale jak už jsme řekly, vše se mění k lepšímu.

FOTO: Kolekce Brzdím smykem od Sistersconspiracy

Modrá je dobrá, Foto: Tomáš Brabec

Co vás přimělo k tomu věnovat se především pánské módě?

Alice a Jana: V pánské módě jsme viděly veliký prostor k objevování nového a také velkou mezeru na našem trhu. Mnoho našich kamarádů si stěžovalo, že si nemají kde koupit zajímavé designové oblečení. Tak jsme to přijaly jako výzvu! Muži si často nechají více poradit, neřeší tolik svoje případné tělesné nedostatky. Prostě se nám s nimi dobře spolupracuje. Na druhou stranu muži bývají více konzervativní, u pánské módy tak platí více omezení.

FOTO: Kolekce Brzdím smykem od Sistersconspiracy

Bez pruhů a růžových tenisek ani ránu, Foto: Tomáš Brabec

Kamarádka je vaší nadšenou fanynkou, a tak jste se staly hitem našeho babince. Jste spíše zvyklé na ženy nakupující pro svého partnera, nebo převažují samotní muži?

Alice a Jana: To je hezké, děkujeme (smích) Že máme tolik fanynek může být i tím, že holky prostě módu na internetu víc řeší, sledují a komentují. Ale nakupují u nás většinou přímo muži. Muži neřeší, muži prostě činí. Nemají totiž nákupy moc rádi, ale když už se ke koupi odhodlají, tak si nejraději vše pořídí rovnou ve dvou exemplářích nebo se u nás obléknou od hlavy k patě. Hodně modelů šijeme i na míru. Nyní máme třeba novou zakázku, kdy žena nechá svému partnerovi ušít sako jako dárek. A v nové kolekci jsme připravily i několik modelů pro ženy, takže už se u nás mohou páry obdarovat navzájem…

FOTO: Kolekce Brzdím smykem od Sistersconspiracy

Pro maximální sladění, Foto: Tomáš Brabec

Oblékáte i své partnery do vašich modelů, nebo jim necháváte volnou ruku při výběru?

Alice a Jana: Volnou ruku samozřejmě mají. Ale když potřebují něco hezkého na sebe, stejně si vždy přijdou vybrat k nám. Musí nám přece dělat reklamu!

Jak byste vy samy popsaly vývoj a směr vašich pánských kolekcí?

Alice a Jana: Stále hledáme, experimentujeme, zkoušíme. Jinak by nás to asi ani nebavilo. Vytvořily jsme několik různých kolekcí a nakonec jsme se nejvíce našly ve sportovně-elegantním stylu. Ale už od začátku je pro naši tvorbu, kromě zajímavé barevnosti, dobrých střihů a materiálů, velmi důležitý příběh. Vnitřní sdělení, které si s sebou naše značka nese. Náš zákazník si kupuje originální věci v dobrém designu, vyrobené v Čechách, a to jen v pár kusech, do kterých jsme vložily spoustu práce, ale hlavně srdce!

FOTO: Kolekce Brzdím smykem od Sistersconspiracy

Od všeho trochu, špetku sportu, elegance a barev, Foto: Tomáš Brabec

Od roku 2008 jste spolupracovaly s tradičním českým výrobcem pánských košil Joss&Löwenstein, v letošním roce na vašich webových stránkách už zmínka o kolekcích JOSS Fresh a Business není. Znamená to, že jste spolupráci přerušily?

Alice a Jana: Dá se říci že ano, přerušily. Joss&Löwenstein je nyní v celkem složité situaci, jako ostatně celý textilní průmysl v Čechách. Takže doufáme, že se věci brzy změní k lepšímu, abychom mohly v této zajímavé spolupráci pokračovat.

FOTO: Kolekce Brzdím smykem od Sistersconspiracy

S geometrií kamkoli, na triko i náramek, Foto: Tomáš Brabec

Jaká je vaše nová kolekce Brzdím smykem? Přijdou si na své nejen sportovní typy?

Alice a Jana: Hlavním tématem naší nové kolekce je jízdní kolo, což ale neznamená, že je určena jen pro cyklisty. Kolo vnímáme jako prostředek, jak zažít město jinak, jako srdeční záležitost, zábavu, svobodu… Volnou inspirací nám byly staré fotky cyklistů z počátku 20. století. V celé kolekci vycházíme z potřeb cyklisty ve městě. Oblečení je na první pohled elegantní, ale zároveň funkční.  Kolekce obsahuje trika, košile, saka, kalhoty a spoustu doplňků jako jsou šátky, ponožky a čepice s vtipným grafickým motivem, který pro nás speciálně vytvořila Linda Dostálková ze studia The Bestseller Creative Platform.

FOTO: Kolekce Brzdím smykem od Sistersconspiracy

Stop usedlosti a všednosti, Foto: Tomáš Brabec

Co ještě chystáte nového do konce roku?

Aktuální novinkou je pravidelná otevírací doba v našem showroomu ve Vítkově ulici 8, a to každé úterý a čtvrtek od 11:00 do 19:00 hodin. Dále se již tradičně zúčastníme báječného designSUPERMARKETu v bývalém obchodním domě Perla v Perlové ulici. Týden na to, konkrétně 14. a 15. prosince, chystáme v našem karlínském showroomu speciální vánoční prodej s večírkem. A také finišujeme zajímavou a kreativní práci na projektu Centra textilního tisku v České Lípě, které bude otevřeno začátkem nového roku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pánská móda od Sistersconspiracy vás bude bavit