Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Pan Popper a jeho tučňáci: Jim Carrey si rád nechá vyklovnout oko

Foto: mrpopper-distributorJim Carrey za svůj život nasadil mnoho hereckých masek. Ať už to byla ta zelená nebo nějaká jiná. Jim Carrey totiž diváky pořád baví. A brzo do kin přijde jako pan Popper se zástupem tučňáků. Topzine.cz vám přináší, co si svém novém filmu tento komik myslí a jaké to je být dědečkem.

Foto: jim-carrey-distributor

Kdo koho vlastně děsí?, Zdroj: distributor filmu

Pan Popper je úspěšný businessman. O to méně ale úspěšný manžel a otec. Je rozvedený a děti se marně snaží nadchnout. Zato jako obchodník každým coulem se neštítí pohřbít vlastní hřejivé vzpomínky na dětství v podobě staré taverny… Když jednoho dne dostane neobvyklou zásilku, ještě netuší, že se mu život obrátí vzhůru nohama. Z dřevěných krabic vypochoduje šest tučňáků. Jak si pan Popper poradí s neobvyklým dědictvím a jak to ovlivní jeho vztah k práci, bývalé ženě a dětem?

Příběh filmu Pan Popper a jeho tučňáci byl inspirován stejnojmennou dětskou knihou z roku 1938, která ale vypráví o chudém malíři pokojů s dvanácti tučňáky. Scenárista Sean Anders (To byl zítra flám, Na tuhle nemám), John Morris a Jared Stern příběh uzpůsobili naší době. Kromě Jima Carreyho se od 23. června můžete těšit na herečku Carlu Gugino (Sucker Punch, Americký gangster), Angelu Lansbery (To je vražda, napsala) a další.

Carrey jde ve filmu proti jednomu známému hollywoodskému pravidlu: Nikdy netoč se zvířátky a dětmi. „Já to mám rád. Klidně to smíchám. Mám rád nepředvídatelné a nebezpečné věci. Nejsem spokojený, pokud tu není naděje, že mi něco nebo někdo při natáčení vyklovne oko. (smích)“

Tučňáci ale ve snímku nejsou vyrobení pouze počítačem, na place bylo i šest skutečných zvířat. A byly to pěkné primadony! „Určitě měli svoje speciální požadavky. Především museli pracovat při určité teplotě. A pak! Odmítali se mnou pracovat, pokud mi z kapsy nečouhala ryba. To byl trochu problém! Hrozně jsem smrděl,“ pomlouvá Carrey.

Foto: mr-popper-distriburo

Dnes naučí tučňáka, za čas vnouče

Ten kromě premiéry ale zažívá další skvělou událost. Jeho dcera má totiž miminko. „Je to skvělé. Vítám nový život. Pořád se cítím mladý. Ještě držím pohromadě. (smích) Pro mě je to jen další lidská bytost a další nádherná a milovaná součást mojí rodiny. Je to skvělá věc,“ je z nové role nadšený. Pan Popper zatím v zahraničí moc neboduje a sklízí spíše záporná hodnocení. Uvidíme, jak se mu povede v Česku.

Pan Popper a jeho tučňáci (Mr. Popper’s Penguins)

Komedie
USA, 2011, 95 min

Režie: Mark Waters
Hrají: Jim Carrey, Carla Gugino, Philip Baker Hall, Madeline Carroll, Angela Lansbury, James Tupper, Dominic Colon, Ophelia Lovibond

Česká premiéra: 23. června 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pan Popper a jeho tučňáci: Jim Carrey si rád nechá vyklovnout oko