Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Padělky: Levné, ale bez vkusu. No nekup to!

Redakce

Redakce

29. 2. 2012

Vidíme je všude a velice často. Osoby, kterým se na předloktí houpe Vuittonka nebo vystavují D&G na triku. To už lidstvo úplně přestalo mít úctu k těmto značkám?

FOTO: Luxusní značkové kabelky

Sen každé ženy, mít alespoň jednu ve skříni., Zdroj: louisvuitton.com, bottegaveneta.com, dior.com

Většině z nás v první vteřině nedojde, odkud vlastně jsou. Padělky pocházejí z továren v sociálně a ekonomicky slabých zemích. Levná výroba, levný nákup. Je to neskutečně jednoduché a stylové. Lidé zde zaměstnaní mají směšné mzdy za vražedně dlouhé směny.

Ano, situaci v této pracovní sféře známe všichni. Věříme, že každý zaregistroval nějaký dokument nebo zprávu o tom, že zaměstnavatelé se k těmto lidem chovají otřesně. Čtyřiadvacetihodinové směny bez přestávek nejsou výjimkou. Řada lidí žijící v našem světě však tyto věci nevidí. Tak proč si nevzít každý den jinou kabelku luxusní značky?

Kdo to schytal nejvíc?

Mězi nejčastěji padělané značky patří firmy, které udělaly kariéru na logách. Každé ráno v tramvaji napočítáte hned několik módních úlovků značek Gusacci, Luis Vittón, Chanal, Prade nebo Fendé.

Děkujme bohu, že Ellie Saab, Vivienne Westwood nebo Lanvin jsou zatím ušetřeni. I když jsme přesvědčeni, že i to bohužel jednou přijde.

FOTO: Pásek, peněženka a boty od světových značek

Originály. Drahé, ale kouzelné, Zdroj: gucci.com, prada.com, louisvuitton.com

Víc než smutné, víme. Vídat tašky, které pořídíte v řádech tisíců, na osobách, o nichž víte, že je koupili za tři eura.

Z jedné strany jistá pochvala pro tyto značky, protože lidé evidentně chtějí nosit jejich věci za každou cenu. Na druhou stranu degenerace morálních zásad na úkor vkusu. Hrdost těchto lidí bude úměrná velikosti fanklubu Lindsay Lohan.

Kam se vydat pro originál

Na závěr bychom chtěli zopakovat něco, co určitě všichni víte. Vyjma Pařížské ulice v Praze, kde jsou jediné pobočky výše zmíněných značek v naší zemi, všude prodávají pouze padělky.

Vypadají čím dál tím lépe a existují i takové, které nerozeznáte od originálu. Zapomeňte na ně. Už pro ten pocit, že jste zradili módu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Padělky: Levné, ale bez vkusu. No nekup to!