Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Open Air Program: divadelní umění zaplaví ulice v Hradci Králové

Redakce

Redakce

21. 6. 2014

Návštěvníci mezinárodního  divadelního festivalu Divadlo evropských regionů v  Hradci Králové se mohou znovu těšit na tradiční součást v podobě Open Air Programu.

Foto: Oper Air Program

I tento rok doprovodí divadelní festival Open Air Program. Open Air Program

Tradice Open Air Programu pořádaného v rámci festivalu Divadlo evropských regionů trvá od roku 1999. Jedná se o nesoutěžní přehlídku, jak tuzemského, tak i zahraničního divadelního umění. Tato přehlídka probíhá posledních deset dní v červnu.

Open Air Program Mezinárodního  festivalu Divadlo evropských regionů je atraktivní zejména tím, že se představení odehrávají pod širým nebem v historickém centru města Hradec Králové.

Foto: Open Air Program

Součást Open Air Programu tvoří i hudba.

Diváci se mohou těšit na více než 200 divadelních, výtvarných i hudebních představení. Vybrat si tak mohou z pestré škály žánrů. Od kabaretů, loutkového divadla přes klasickou činohru až po pohádky, improvizace a mnoho dalšího. Součástí programu kromě divadelních představení jsou také hudební i taneční představení v ulicích města.

Open Air Program nabízí jednak přehlídku neprofesionálních souborů či sólistů, jednak také vybranou dramaturgii již známých divadelních souborů jako je například Divadlo Bufet.

Festival Open Air Program Mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů bude slavnostně zahájen v pátek 20. června v 18:00 hodin

Open Air Program Mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů: 21.6.-30.6.2014

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Open Air Program: divadelní umění zaplaví ulice v Hradci Králové