Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Olympijský závěrečný ceremoniál představí Muse a 50 let britské hudby

Redakce

Redakce

10. 8. 2012

Organizátoři olympijských her v Londýně naplánovali velkolepý ukončovací ceremoniál, jenž proběhne v neděli 12. srpna. Británie hodlá předvést 50 let historie své hudby živě. Vystoupí Muse, Ed Sheeran nebo George Michael.

LOH v Londýně se blíží ke konci. To nabídne zajímavou hudbu Zdroj: london2012.com

Muse potvrdili, že zahrají oficiální song letošních her, nazvaný Survival, na nedělním ukončení Olympiády. Budou jedni z mnoha britských hudebních hvězd, které při ceremonii vystoupí.

„Za tu píseň jsem rád. Není to dělané jen pro Olympijské hry, je v ní hodně z nás, jsou to zkrátka stále Muse,“ říká bubeník kapely Dom Howard.

K tomu, jak se stal jejich song oficiální písní letošních her, bubeník řekl: „Organizátoři nás oslovili s tím, jestli bychom udělali nějakou hudbu pro Olympiádu. Uplynulo pět měsíců, než jsme jim ukázali několik songů. Strašně se jim líbily a zeptali se nás, jestli bychom nechtěli zahrát na závěrečné ceremonii. Píseň představuje obrovskou soutěž, jakou Olympijské hry jsou.“

Čtěte také o hudbě na zahajovácím olympijském ceremoniálu

Hudební program závěrečné ceremonie, který bude oslavovat posledních 50 let britské hudby, je držen v přísné tajnosti. Zatím je potvrzena pouze účast Muse, Ed Sheeran a George Michaela. Šíří se fámy, že vystoupí The Who, Take That a Spice Girls.

Také kolují zvěsti, že se na koncertu bude podílet i Kate Bush v souvislosti s tím, že její remix písně Running Up That Hill byl smazán z Amazonu záhy poté, co zde byl zveřejněn.

Hudba pro ukončovací ceremonii letošních Olympijských her v Londýně, nazvaná Symfonie Britské muziky, bude vydána digitálně 12. srpna. Song Survival od Muse měl premiéru v rádiu BBC 27. června 2012. Je také prvním siglem z připravovaného alba The 2nd Law, které má vyjít 1. října letošního roku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Olympijský závěrečný ceremoniál představí Muse a 50 let britské hudby