Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Olympijský hudební mix slavil úspěch. Už je naplánovaný i soundtrack

Redakce

Redakce

29. 7. 2012

Úvodní ceremoniál letních olympijských her v Londýně, jenž se konal v pátek 27. července, dle očekávání diváky uchvátil. Fascinující byla tentokrát nejen podívaná, ale i poslech.

Režisér Danny Boyle Zdroj: youtube.com

Každé zahájení olympijských her musí být fenomenální a v případě Londýna navíc i stylové. Organizaci úvodního ceremoniálu proto organizátoři svěřili do rukou režiséra Dannyho Boyla, který dal vzniknout filmům jako Trainspotting nebo Milionář z chatrče. Svého úkolu se zhostil výtečně a nepolevil ani ve výběru hudby.

Napříč všemi žánry

Playlist o 86 položkách shrnul to nejlepší z anglické hudební scény napříč historií i žánry. Od Händela, kterého si Britové přivlastnili, Edwarda Elgara a anglických lidových písní se dostalo přes Beatles, Oasis, Led Zeppelin, The Who a Davida Bowieho i na Radiohead, Muse, Prodigy, The Chemical Brothers, Sugarbabes a další. Když došlo na projekce z Trainspottingu, které Boyle do ceremoniálu zakomponoval, zazněla i jeho neodmyslitelná součást – Born Slippy od Underworld.

Podívejte se také na profil režíséra Dannyho Boyla

Ceremoniál uzavřel svým živým vystoupením Paul McCartney. Zazpíval The End a Hey Jude od Beatles a zasadil se tak o sentimentální tečku. Stejně patriotsky celý ceremoniál i začal. Zahájení předcházel předtočený klip s Danielem Craigem alias Jamesem Bondem, doprovázejícím královnu na stadion, aby mohla celé akci oficiálně požehnat.

Pro velký úspěch bude část Boylova olympijského playlistu vydána i samostatně. Soundtrack k olympiádě vyjde 12. srpna na 2 CD s názvem Isles of Wonder a Welcome a bude obsahovat výběr se 34 tracky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Olympijský hudební mix slavil úspěch. Už je naplánovaný i soundtrack