Menu
TOPZINE.cz
Hudba

George Michael po probuzení z kómatu nedokázal mluvit rodným přízvukem

Redakce

Redakce

28. 7. 2012

Anglický zpěvák George Michael se minulý týden ve vídeňské nemocnici probudil po třítýdenním kómatu. To na něm ale zanechalo neobvyklou stopu – George začal mluvit západoanglickým přízvukem, ač sám pochází z opačné části země.

George Michael se dokonce musel učit znovu chodit Zdroj: georgemichael.com

Devětačtyřicetiletý rodák z Londýna upadl do kómatu poté, co prodělal těžký zápal plic. Po svém vzbuzení si ale nebyl schopný vybavit svůj rodný přízvuk a dva dny mluvil se západním akcentem. „Na západním přízvuku není nic špatného, ale působí to trošku zvláštně, když pocházíte z Londýna,“ nechal se slyšet George.

Strach ze strany lékařů

Lékaři se obávali, že se u George projevil vzácný syndrom doprovázející post-kómatové stavy, kdy lidé mluví cizími jazyky, se kterými se ve svém životě setkali jen okrajově. Jeho rodina se však s překvapivou situací vyrovnala po svém: „Po probuzení se mým sestrám tak ulevilo, že když mě uslyšely, jak mluvím, začaly se mi smát.“ I přesto však jeho blízcí měli strach, že Georgovi už jeho nový přízvuk zůstane.

George měl celých pět týdnů po probuzení výpadky paměti, dokonce se i musel začít znovu naučit chodit. Veřejnost však o vážnosti jeho stavu netušila nic až do doby, kdy už nemocnici opustil.

Čtěte také o smrti Johna Lorda

Se svojí nevšední zkušeností blížící se smrti se George Michael vyrovnal ve svém novém singlu White Light, v listopadu tohoto roku se pak chystá na turné Symphonica po Austrálii.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

George Michael po probuzení z kómatu nedokázal mluvit rodným přízvukem