Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Jon Lord, klávesák Deep Purple, zemřel. Smrt si ho našla v 71 letech

Redakce

Redakce

18. 7. 2012

V pondělí 16. července zesnul ve věku 71 let zakládající člen anglické hard rockové skupiny Deep Purple, Jon Lord. Anglický zpěvák a klávesista podlehl plicní embólii.

Hudebník podstupoval léčbu od srpna roku 2011, kdy mu lékaři diagnostikovali rakovinu slinivky. Tehdy vzkázal světu, že i přesto hodlá psát nové songy a na hudební pódia se hodlá vrátit v plné síle během tohoto roku. Nakonec to ale byla plicní embolie, která se mu stala osudnou. Během svého odchodu na onen svět byl obklopen svojí rodinou.

Tři týdny před smrtí odřekl vystoupení

Jon Lord měl deset dní před svým zesnutím ještě koncertovat v Německu, vystoupení však týden před uskutečněním musel ze zdravotních důvodů odvolat. Svým fanouškům ale ještě vzkázal, že nejde o nic vážného a že jim koncert nahradí příští rok.

Jon Lord se spolupodílel na tvorbě několika legendárních hitů kapely, mezi nimiž byl i jejich slavný song Smoke On The Water. Po neuvěřitelných 34 letech spolupráce s Deep Purple se pak v roce 2002 vydal na svoji sólovou dráhu, na níž jsme ho mohli vidět hrát s kapelami jako Whitesnake, The Artwoods či The Flower Pot Men.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jon Lord, klávesák Deep Purple, zemřel. Smrt si ho našla v 71 letech