Menu
TOPZINE.cz
Sport

Olympijské hry mládeže v Singapuru budou mít i české zastoupení

Redakce

Redakce

25. 6. 2010

První Olympijské hry mládeže se odehrají od  14. do 26. srpna v asijském Singapuru. Singapur je městský stát na jihovýchodě Asie a jeho název znamená v češtině Lví město. Český lev se zde jistě bude cítit jako doma.

Olympijské hry mládeže Singapur 2010, Zdroj: zhangdepri.swiiit.com

Pro koho jsou hry určeny?

V hlavní roli se představí sportovci v rozmezí od čtrnácti do osmnácti let ze všech koutů světa. Celkem 205 národních výborů vysílá 5000 sportovců a členů doprovodu. Pro organizaci her je nezbytná účast dobrovolníků, jejichž počet činí 20 000. Z řad médií je akreditováno 1200 zástupců a celková návštěva her se odhaduje na  370 000 diváků.

Jak vypadá české zastoupení?

Česká republika se do Lvího města vydá s výpravou čítající 52 členů, z toho 32 sportovců. Reprezentovat nás budou překážkáři, sprinter, diskař, kladivář, skokan o tyči, cyklisté, kanoisté, lukostřelec, moderní pětibojaři, plavci, střelci, šermíři, tenisté, triatlonista, basketbalistky a veslaři. Konkrétně se na hrách představí například triatlonista Lukáš Kočař nebo talentovaný tenista Jiří Veselý, objev roku 2009. Konečný termín pro nahlášení všech jmen je 7. července, takže je možné, že ještě dojde k drobným změnám.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Olympijské hry mládeže v Singapuru budou mít i české zastoupení