Olšany zažily natáčení filmu Dědictví aneb Kurvaseneříká

Foto: Polivka, Křížková, Pavlata
„Já su Milionář" aneb jak Bolek k penězům opět přišel. Zdroj: Space films

Druhý dílek filmu Dědictví aneb Kurvaseneříká se natáčel letošní léto především na farmě v Olšanech. V pokračování Dědictví aneb Kurvahošigutntag se opět objeví Bolek Polívka, a to jako milionář.

Kultovní film, jehož dění se přesouvá na farmu představující sídlo zbohatlíka Bohouše, navazuje na předešlý úspěch z roku 1992. Režisér Robert Sedláček popisuje snímek jako hořkou komedii. Plán natáčení o 28 dnech byl uskutečněn bez jakéhokoliv zádrhelu. Započato bylo na zámku Skrýšov u Sedlčan, poté probíhalo v Praze, na Moravě a ukončila ho poslední klapka v Pyšelích poblíž Prahy, kde se rovněž rozmotají nitky příběhu.

Kromě hlavní postavy a scenáristy příběhu Bolka Polívky se před kamerou objeví také Polívky oddaný přítel Arnošt (Arnošt Goldflam), doktor Strážný, Ivana Chýlková, Miroslav Donutil, Dagmar Havlová, a dokonce po dobu jedné scény i Karel Gott. Nové tváře pak zastoupí Anna Polívková, Marián Roden, Jitka Čvančarová či Karel Heřmánek.

Produkci obstarala společnost Space Films. Snímek by měl být puštěn do kin příští rok v únoru.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Maryana Savchyn
Autorka je redaktorkou rubriky Film na magazínu TOPZINE.cz. Vystudovala bakaláře na Fakultě podnikohospodářské na VŠE a nyní pokračuje v magisterském studiu. Mezi její záliby patří četba a sbírání animovaných filmů.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*