Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Nymfomanie není výhra. Hypersexualita je nemoc

Klára Brázdová

Klára Brázdová

18. 10. 2011

Nymfomanie je ženská sexuální hyperaktivita. Muži si teď dozajisté říkají, jak musí být bezvadné mít doma takovou ženu. Nymfomanie ale není tak krásná, jak si přestavujete. Je to problém, který by se měl řešit. Co nymfomanie obnáší, zjistil TOPZINE.cz.

Ženy jsou většinou těmi méně sexuálně aktivnějšími v partnerském vztahu, to lékaři tvrdí už dlouhou dobu. Existují však mezi nimi výjimky – nymfomanky. Co nymfomanky prožívají? Zjistěte, jaký život žijí.

Jak poznat rozdíl mezi normální a zvýšenou sexuální aktivitou?

Sexuogolové se mohou dohadovat donekonečna, zda nymfomanie je, či není nemoc. Nikdo totiž nedokáže určit, co už se dá považovat za zvýšenou sexuální aktivitu a touhu.

Čtěte také: Nepřiškrcujte se při sexu příliš intenzivně, hrozí nebezpečí

Specialisté se ale shodují na tom, že o hypersexualitě lze mluvit ve chvíli, kdy na sobě člověk pozoruje rozdílné chování způsobené touhou po sexu.

Nymfomanii poznáte podle několika příznaků

Nymfomanky většinou nedokáží žít v dlouhodobém vztahu, neustále musí měnit sexuální partnery a to kvůli tomu, že pořád hledají něco lepšího. Nikdy nejsou dostatečně uspokojené, dokonce ani když dosáhnou několika orgasmů.

Pocit uspokojení je pro nymfomanky to nejdůležitější

Ženy trpící nymfomanií to vůbec nemají lehké, jak se zdá. Pokud své uspokojení nedostávají, vykazují klasické abstinenční příznaky, jsou nervozní. Moc dobře si uvědomují, že svým chováním poškozují pověst svou, ale také své rodiny a blízkých. V tu chvíli je to však vůbec nezajímá a chtějí jen jediné – najít toho pravého sexuálního partnera.

Hypersexuální ženy podstupují obrovské riziko

Rizika nymfomanek jsou obrovská. Ženy trpící touto nemocí si totiž ani sexuální partnery nevybírají a zkouší každého muže, který se jen namane. Tímto se vystavují všemožným nástrahám, mezi které bezpochyby patří i pohlavní choroby.

Čtěte také: Zlepšete si váš sexuální život horkým voskem!

Psycholog nebo psychiatr jsou jediní odborníci, kteří v tomto případě většinou pomohou. Nymfomance obvykle postačí určitá psychoterapie, při které se začne soustředit na okolní život a přestane natolik řešit svou touhu po sexu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nymfomanie není výhra. Hypersexualita je nemoc