Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Erotická asfyxie není jen sexuální praktika. Jde o nebezpečí

Redakce

Redakce

30. 9. 2011

Škrcení je pro mnohé lidi velmi vzrušující. Jde o dosti rozšířenou sexuální praktiku. Co je vlastně erotická asfyxie a jak moc je nebezpečná? Topzine.cz pro vás zjistil víc.

Dušení k navození sexuálního vzrušení není praktikou dneška. Podle pramenů si ji užívali už staří Mayové, také odsouzenci na smrt oběšením, lékaři tisknutí krku používali jako léčbu impotence a ve své knize ji zmiňuje i Markýz de Sade (1740–1820), šlechtic, prozaik a rebel, který byl kvůli svému zhýralému životu a provozování orgií dokonce odsouzen k trestu smrti. Nakonec jeho vykonání však unikl.

Asfyxie funguje u každého z nás

Říkáte, co může být tak vzrušujícího téměř na hranici smrti? Jisté je jedno, asfyxie (AEA) funguje u všech osob, a to bez rozdílu. Snížením přívodu kyslíku do plic a tím krve do mozku (hypoxií) dojde k až euforickým stavům.

Čtěte také: Každý má svou sexuální úchylku. jaká je ta vaše?

Přirovnávají se nejčastěji stavu po požití drogy. Pokud tento stav ještě umocňujete masturbací, uvádí se, že zažijete něco nadpozemského. Zažívají ho například i potápěči. Potápěči dochází vzduch, prakticky se dusí, ale je v takovém rauši, že se ani nechce vynořit.

Asfyxie se provádí mnoha způsoby – škrcením páskem, tisknutím krku, provazem, igelitovým pytlíkem, kravatou, punčochou nebo ponořením hlavy pod vodu.

FOTO: Mayská maska

AEA znali už staří Mayové.

Česká republika má v tomto případě velmi smutné prvenství. První obětí je Čech František Kočvara, který zemřel v roce 1791 v Londýně, když si na krk navlékl provaz, druhý konec připevnil ke klice dveří a poté začal souložit s prostitutkou. Prostitutka byla obviněna z vraždy, ale později osvobozena.

Nejznámější asfyktik

Známý akční hrdina a také velký příznivec AEA David Carradine byl ve svých 72 letech nalezen mrtvý v hotelu v Bangkoku. Krk měl provázkem přivázaný k rukám. Podle policie nešlo o sebevraždu, ale o nešťastnou náhodu při autoerotických hrátkách.

Čtěte také: Nejznámější příznivec AEA byl David Carradine. Přečtěte si o něm více

A teď důrazné varování. Tento článek není návod! Tuto techniku nezkoušejte! Pokud už v něčem takovém jedete, navštivte sexuologa nebo si své choutky ukojte v páru. Pořád je lepší, když vám partner či partnerka mohou v nejhorším případě pomoci. Vždyť jen v USA zemře na základě AEA 150–1000 lidí ročně. Hranice mezi smrtí a rozkoší je velmi tenká!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Erotická asfyxie není jen sexuální praktika. Jde o nebezpečí