×
TOPZINE.cz

Každý máme tu svou sexuální úchylku

Co je a není v sexu normální? To je složitá otázka, že ano. Zde více než kde jinde platí – co člověk, to názor. A tak pokud vás vzrušuje sex s hady, orgasmu dosáhnete jen při styku se slepým nebo toužíte po tom, aby se partner na veřejnosti promenádoval nahý, pak směle pokračujte k následujícím řádkům.

Nikdo není úplně normální, Zdroj: sxc.hu

Představte si to! Ležíte si takhle v posteli, téměř spíte, když partner vyrukuje s tím, že jeho kolega mu dnes vyprávěl, jak mu drahá pomočila obličej. Vám skoro zaskočí a jediné, na co se zmůžete, je udivený pohled do stropu. Tohle je to, po čem touží? A s tímhle prasetem já usínám v jedné posteli? No, někdo to prostě rád horké a vy spíše než nadšený souhlas máte chuť obličej mu pozvracet. Ať má co vyprávět.

Na druhé straně v týž okamžik probíhá vášnivá soulož. Ta však ustane ve chvíli, kdy žena jen tak mimochodem podotkne, že dnes by ráda vyzkoušela i jiné praktiky.  Hned vzápětí vyjde najevo, že má zájem prozkoumat skulinky doposud neprozkoumané a vyšpulí na vás řiť. Vám je ale protivný byť jen pohled do míst, kam slunce nesvítí, a tak znechuceně odmítnete.

Jistě mi dáte za pravdu, že určit to, co není normální, je přinejmenším tak těžké jako určit to, co normální je. Být zcela normální prostě není normální. Což je jistě špatná zpráva pro vás, kdož svou image zakládáte na tom, že zcela normální jste. A nejsme-li schopni stanovit normu v obyčejném životě, těžko ji stanovíme v něčem tak specifickém jako je sex, nemyslíte?

Co tedy je normální a podle čeho normu určujeme? Možná vás to překvapí, ale ona norma skutečně existuje, a to přímo ve dvou rovinách. Tou první je rovina kulturní, která je, jak již název napovídá, specifická pro určitou lidskou společnost. Zkrátka norma, kterou nastavuje jedno lidské seskupení, nemusí být nutně platné pro seskupení jiné.

Jak to bylo v minulosti?

Ve starém Egyptě bylo běžné, že faraon pojímal za manželky pouze své vlastní sestry, aby zůstávala zachována čistota rodu. Stejný model býval aplikován také mezi Inky. U jiných národů (speciálně v Pacifiku) je zase pohlavní styk dcery s otcem považován za normální. Zajímavostí pak je, že naprosto netolerují styk dcery s bratrem matky.

Přijde vám to normální? Asi by nemělo. Žijeme totiž v diametrálně odlišné kulturní oblasti, ve které je styk nebo sňatek s příbuzným pokládán za zcela nepřípustný a je dokonce trestán zákonem. Podobné sexuálně přijatelných nebo naopak naprosto nepřijatelných praktik je přitom mnohem víc.

Někdo si potrpí na tvrdém sexu, jiný zas miluje sex se zavázanýma očima

Ať tak či tak, stále existuje něco, co není a nikdy nebylo tolerováno v žádné kultuře – sexuální styk s dítětem. Věk, kdy dle zákona dítě přestává být dítětem a může s ním být zacházeno jako s objektem touhy, se liší stát od státu. Hranice zletilosti byly poprvé stanovovány někdy na přelomu 18. a 19. století. Tehdy bylo podle zákonodárců dítě dospělým už v devátém či desátém roce života.

Dnes je nejnižší věková hranice stanovena na dvanáct let, a to dokonce v zemích evropských! Na Maltě a překvapivě v samotném srdci Říma – Vatikánu. To ale stále není vše z perliček sexuálních. V Americe jsou například v některých státech zcela nepřípustné orální praktiky, anální sex nebo i nevěra!

Sexuální úchylky

No, ať už je to jak chce, byla by škoda nezmínit se ani slůvkem o tom, že existuje mnoho podivností, které nemají s kulturní rovinou nic společného a týkají se jen některých z nás. Sexuální úchylky! Některé tolerujeme, některé nám přijdou zcela a dokonale odporné.

Vzrušuje vás sex se smrtelně nemocným? Představujete si při milování, že předvádíte svého partnera na veřejnosti nahého nebo se ukájíte pomocí hadů? Zbožňujete zarostlé podpaží nebo vás k šílenství dovádí sex se slepým? Gratuluji. Pak jste majitelem jedné z mnoha prapodivných úchylek, o kterých bylo, je a bezpochyby také bude napsáno ještě mnoho.

 Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..