Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nový seriál Episodes ukazuje Joeyho z Přátel v negativním světle

Redakce

Redakce

16. 2. 2011

FOTO: Matt LeBlanc v seriálu EpisodesTéměř pět let jsme o něm neslyšeli. Po skončení seriálu Joey se Matt LeBlanc rozhodl věnovat sobě, svým koníčkům, ale především své rodině. Ač se dlouhou dobu nikde neukázal, svůj kredit a popularitu rozhodně neztratil. To dokazuje jeho role v novém seriálu kabelové televize Showtime – Episodes, kde Matt hraje, netradičně, sám sebe.

FOTO: Matt LeBlanc v seriálu Episodes

Matt LeBlanc se znovu představil televizním divákům, Zdroj: youtube.com

Českým divákům možná tento název tolik říkat nebude, jelikož pilotní díl seriálu byl odvysílán v USA teprve před nedávnem. Televize Showtime natočila pouhých sedm dílů, neboť Episodes slouží především pro vyplnění mid-season, což je období na začátku roku, kdy si většina hlavních taháků amerických televizí dává dočasnou pauzu. I přesto však je Mattův návrat potěšující událostí. Nutno však podotknout, že seriál jako takový se příliš neuchytil, a jak rychle na televizní obrazovky vstoupil, tak nejspíš stejně rychle a především v tichosti zase zmizí.

O čem seriál vypráví?

Hlavní děj se točí kolem manželské dvojice – britských scenáristů. Sean a Beverly Lincolnovi mají na svědomí úspěšný britský seriál, který přiláká producenty až ze samotného Hollywoodu. Ti jsou britskému páru schopni naslibovat cokoliv, jen aby si je získali na svou stranu. Po vzájemné dohodě se však nic z toho nekoná a oba zjišťují, že jsou vlastně pouhými  loutkami a z jejich úspěšného seriálu se již při natáčení pilotního dílu stává prapodivný paskvil.

Tvůrci vsadili na kombinaci britského a amerického humoru, což se však neukázalo jako ta úplně nejlepší volba a poukazuje to i na poměry kabelové televize, nízká sledovanost. Té nahrál i nepříliš podařený pilotní díl, který nejspíš mnoho potenciálních diváků odlákal. Seriál se potýká s nevyrovnanou kvalitou dílů a také naprosto chybějící, a přitom tolik potřebnou chemií mezi hlavní dvojicí.

Chvílemi otravné…

Nutno také podotknout, že postava Beverly, kterou hraje Tamsin Greig, dokáže být tak otravná, že se divák musí rozhodovat, jestli s hlavní postavou soucítit, nebo fandit hollywoodským zlatokopům, kteří jsou zde vykresleni jako naprostí hlupáci. Ale seriál má rozhodně i své světlé momenty. Jsme například svědky toho, jak lze během jediného večera naprosto rozcupovat původní námět seriálu a z příběhu o postarším učiteli a jeho studentech stvořit frašku o hokejovém trenérovi a jeho svěřencích.

FOTO: Hlavní dvojice seriálu Episodes

Beverly a Sean Lincolnovi brzy zjistí, že udělali velkou chybu

Pak je tady kvalitní výkon LeBlanca, který se svou rolí naložil přesně, jak měl. V seriálu nepřijdete ani o rivalitu mezi herci a tvůrci, utahování si z celebrit či charitativních a benefičních akcí.

Joey jako hlavní tahák seriálu

Ale vraťme se ještě zpátky k Mattovi. Ten, ač je hlavním tahákem seriálu, se ocitá pouze ve vedlejší roli. Přestože, jak již bylo zmíněno, hraje sám sebe, v talk show Jimmyho Kimmela popřel, že by měl s Mattem LeBlancem z Episodes cokoliv společného. Seriálový Matt je totiž namyšlená, nevybouřená hvězda bavící se dokumenty o dětech postižených Tourettovým syndromem a zodpovědnost mu moc neříká. Celý rozhovor, ve kterém se také dozvíte něco o Mattových zálibách a o tom, že nálepky Joey se už opravdu nikdy nezbaví, můžete zhlédnout ve videu níže.

Matt však není jediným ze slavné šestice Přátel, který zamířil zpět na televizní obrazovky. Pro stejný krok se totiž rozhodl i Matthew Perry (Chandler), který pro televizní kanál ABC natočil třináctidílný komediální seriál Mr. Sunshine. Ten má za sebou pouze pilotní díl, a tak je na zhodnocení, komu se televizní comeback podařil lépe, ještě dost času.

Episodes

Komedie
USA / Velká Británie, 2010

Režie: James Griffiths
Hrají: Tamsin Greig, Stephen Mangan, Mircea Monroe, Kathleen Rose Perkins, Richard Griffiths, Matt LeBlanc, John Pankow, William Hope, Ben Miller

Hodnocení: 3***

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nový seriál Episodes ukazuje Joeyho z Přátel v negativním světle