Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nový sametový song Lany Del Rey: Vzpomínka na filmovou krásku a úchyláka

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

19. 9. 2012

Americká stálice Lana Del Rey představila tento týden song Blue Velvet. Jde o coververzi víc než padesát let starého originálu. Lana ji nazpívala pro reklamu oděvní značky H&M.

Lana Del Rey Zdroj: lanadelrey.com

Zpěvaččin aktuální song je spíše staronový. Jedná se o předělávku písně z padesátých let minulého století a Lana Del Rey není zdaleka první, kdo Blue Velvet nazpíval. Dosud však mezi mnohými coververzemi vynikly dvě. První z nich vznikla roku 1963 v provedení amerického popového zpěváka Bobbyho Vintona.

O více než dvacet let později se šlágr znovu připomněl a tentokráte se o to zasloužil americký režisér David Lynch, který podle něj pojmenoval svůj film Modrý samet.

Líbezná melodie titulního songu se prolíná celým tajemným, bizarním příběhem natočeným v nezaměnitelném lynchovském stylu. Zpívá ho zde Isabela Rosselini v roli barové zpěvačky, již trápí zvrácený gangster v působivém podání Dennise Hoppera.

Isabella Rosselini – Blue Velvet
[youtube-height=25]CD8794fGgXs[/youtube]

Jestli Lanina verze uspěje ve srovnání s touto silnou konkurencí, ukáže až čas. Každopádně se zpěvačce podařilo ukázat, že kvalitní song nemusí ani po půlstoletí patřit do starého železa.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nový sametový song Lany Del Rey: Vzpomínka na filmovou krásku a úchyláka