Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Nový festival Goethův podzim láká na českou literaturu

Alena Menšíková

Alena Menšíková

3. 10. 2014

A na světě je další akce pro milovníky knih. Goethův podzim je nový literární festival, který se uskuteční mezi 3. a 11. říjnem v Mariánských lázních. Jeho cílem je zpopularizovat českou literaturu. Podaří se mu to?

FOTO: Kniha

Podzim je pro čtení jako dělaný.
Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

V dnešní době lidé příliš nečtou, protože se vymlouvají na nedostatek času. Pokud čtou, tak spíše zahraniční bestsellery nebo zfilmované knihy, aby mohli porovnat filmovou verzi a literární předlohu.

A přesně tuto situaci chce změnit nově vzniklý festival Goethův podzim, jehož autoři chtějí mezi českými čtenáři zpopularizovat českou literární tvorbu.

Jak na to?

V rámci festivalu nechají jeho tvůrci ožít literární dílo v podání herců či jiných známých osobností. Z knih bude předčítat Václav Postránecký, Nela Boudová, Jan Kačer, Naďa Konvalinková nebo Tereza Kostková.

Dále návštěvníky čekají diskuzní besedy nad poselstvím děl či výběr nejoblíbenější prózy a poezie. Jde zkrátka o pokus propojení autora – čtenáře – nakladatele.

Festival by chtěl v budoucnu každoročně představit 30 nových knih z České republiky, později také ze sousedních zemí, a také by rád dal šanci novým talentům. Neznámí autoři by tak mohli prezentovat svá doposud nevydaná díla, a tím by mohli získat potenciální nakladatele a sponzory.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nový festival Goethův podzim láká na českou literaturu