Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky v kinech: Skyfall, Dva nula, Kozí příběh se sýrem a další

Redakce

Redakce

25. 10. 2012

Tento týden bude v kinech především ve znamení premiéry nového snímku o agentovi s povolením zabíjet. Zaujmou ale i další filmy, třeba dokument o pražském fotbalovém derby nebo snímek mapující život trochu opomíjeného člena kapely The Beatles.

Premiérám vévodí nový Bond, dočkáme se ale i dokumentů a českého animáku. Zdroj: Forum Film CZ

Chcete se podívat na Skyfall zadarmo do kina IMAX? Soutěžte s TOPZINE.cz

Skyfall (Skyfall, trailer)

Daniel Craig je zpět jako agent 007 v nové bondovce s názvem Skyfall. A diváci mohou být rádi, že se již 23. dílu této slavné série dočkali, po existenčních problémech studia MGM to vypadalo opravdu bledě. Nakonec se ale máme na co těšit.

Příběh se tentokrát točí okolo kyberteroristů, kteří prozradí jména tajných britských agentů po celém světě, a ti jsou následně zabiti. Bond, který v digitálním století působí trochu analogově, si s tím bude muset poradit.

Podle zahraničních recenzí se oscarový režisér Sam Mendes popasoval s tématem opravdu výborně a prý se jedná o nejlepší díl série vůbec. Očekávání jsou rozhodně vysoká, nezbývá než si přát, aby se naplnila.

Skyfall (Skyfall), Akční / Thriller / Dobrodružný, Velká Británie / USA, 2012, 144 min, Režie: Sam Mendes, Hrají: Daniel Craig, Judi Dench, Ralph Fiennes, Javier Bardem, Naomi Harris

video
play-sharp-fill

Dva nula

Na fotbalovém stadionu v centru Prahy se chystá největší fotbalový zápas roku, Sparta dnes večer hraje se Slavií! Začíná přímý přenos. Dvacet dva filmových kamer ale tentokrát nemíří na hřiště, nýbrž do hlediště.

V něm se totiž nachází velmi různorodá a vtipná společnost, která stojí za pozornost víc než samotný fotbal: jsou tu upovídaní pořadatelé, pečlivě oblečené dámy z VIP, rozjívení žáčci fotbalové přípravky, distingovaní intelektuálové, fanatičtí sázkaři, dezorientovaní italští turisté, chlapáčtí členové ochranky nebo třeba známí komentátoři jedné televizní stanice. Ti všichni sem přišli sledovat stejný zápas, každý z nich jej ale prožívá po svém.

A každý se při tom projevuje takový, jaký doopravdy je. Jeden se ptá, jestli se smí fackovat tchýně, druhý pátrá, kam se v Chile podělo prezidentské pero, třetí se třese, zda dostane trest za použití slova gorila v souvislosti s Léonardem Kweukem. Před očima nám tak postupně ožívají různá patra tribuny i různá patra dnešní společnosti. A humor a autentičnost tu nakonec vítězí 2:0.

Dva nula, Dokumentární, Česko, 2012, 108 min, Režie: Pavel Abrahám

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=ZCoJXuk6MHU[/youtube_660]

George Harrison: Living in the Material World (George Harrison: Living in the Material World, trailer)

Dokument George Harrison: Living in the Material World mapuje život jednoho z nejslavnějších muzikantů všech dob. Přibližuje jeho dětství v Liverpoolu, éru The Beatles, sólovou kariéru i soukromý život. Martin Scorsese zachycuje George Harrisona nejen jako úspěšného hudebníka, ale i jako věčného hledače rovnováhy mezi světem materiálním a duchovním.

Ve filmu se objevují dosud nepublikované fotografie, videozáznamy, nahrávky a rozhovory nejen se samotným Harrisonem, ale i s jeho manželkou Olivií Harrisonovou, Ericem Claptonem, Terrym Gilliamem, Ericem Idlem, Georgem Martinem, Paulem McCartneym, Yoko Ono, Tomem Pettym, Ringo Starrem a Jackiem Stewartem. Všichni mluví otevřeně o Harrisonově výjimečném talentu, ale i o jeho vnitřních rozporech, prudké povaze, experimentech s drogami a náklonnosti vůči ženám.

Pokud máte rádi The Beatles, neměl by vám tento dokument uniknout. Jméno Martin Scorsese je zárukou opravdové kvality a dočkáte se spousty záběrů jak ze zákulisí Harrisonova života, tak Beatles.

George Harrison: Living in the Material World (George Harrison: Living in the Material World), Dokumentární / Životopisný,USA, 2011, 208 min, Režie: Martin Scorsese, Hrají: George Harrison, Paul McCartney, Ringo Starr, Eric Clapton, Yoko Ono

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=bPb60MMAVKQ[/youtube_660]

Kozí příběh se sýrem (trailer)

Kozí příběh se sýrem volně navazuje na předchozí díl. Děj filmu se přenese ze středověké Prahy do pohádkového sýrového království a kromě starých známých postav se mohou diváci těšit na řadu pohádkových bytostí a nové hlavní hrdiny, děti Kuby a Máci jménem Honzík a Zuzanka, kteří spolu s Kozou procházejí celým příběhem. Celkové ladění filmu je více rodinné a pohádkové než v předchozím díle.

K českým filmům přistupujeme přeci jen jinak, kvůli jejich původu. Českých animáků, které jsou kompletně počítačové, a navíc se promítají ve 3D, je naprosté minimum, až převládá pocit být alespoň trochu neobjektivní a fandit mu, aby v kinech uspěl. Tak uvidíme.

Kozí příběh se sýrem, Animovaný / Rodinný / Pohádka, Česko, 2012, 85 min, Režie: Jan Tománek, Hrají: Jiří Lábus, Matěj Hádek, Mahulena Bočanová, Karel Heřmánek, Michal Dlouhý

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=sZCbQ_oBgAU[/youtube_660]

Dále má premiéru:

Samsara – dokument od tvůrců Baraky vznikal více než pět let
Bojovnice – německý režisér zpracovává téma neonacismu
Země česká, domov tvůj! – zvláštní český dokument se v kinech moc neohřeje a brzy se objeví i v televizi

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky v kinech: Skyfall, Dva nula, Kozí příběh se sýrem a další