Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky: Písecký filmový festival nesmí uvést poslední film s Heathem Ledgerem. Čeští režiséři mají i o prázdninách plné ruce práce.

Heath LedgerPísecký filmový festival nesmí uvést poslední film s Heathem Ledgerem. Čeští režiséři mají i o prázdninách plné ruce práce: David Jařab točí příběh z první světové války, Václav Vorlíček pokračování Saxany a Hynek Bočan výpravnou pohádku Zlatý voči.

Cannes mu tleskalo, Písek má smůlu

V pátek 31. července začal v Písku 1. ročník filmové přehlídky Letní festival nad řekou. Program je rozdělen na tři hlavní cykly: Svět Josefa K. (věnovaný Franzi Kafkovi), Zlatá šedesátá a Argentinský film a cykly tradiční: Osobnosti a výročí, Deset filmů, které otřásly světem, Novinky Visegradu a Ozvěny festivalů. Hlavním hostem festivalu je americký režisér a scénárista Terry Gilliam, který zde převzal Cenu Miroslava Ondříčka za celoživotní přínos světové kinematografii. Krom toho měl také uvést svoji novinku Imaginarium Dr. Parnasse, kde se naposledy objevil před kamerou Heath Ledger. Snímek představený na festivalu v Cannes se však producenti rozhodli dočasně stáhnout z distribuce. Diváci si tedy musejí počkat do října, kdy se objeví v českých kinech.

Terry Gilliam

Terry Gilliam

O lásce bez lásky

V Podještědském muzeu v Českém Dubu začalo o víkendu natáčení komorního snímku odehrávajícího se v Čechách během první světové války. Film nazvaný Hlava, ruce, srdce vypráví příběh ženy a tří mužů, z nichž je jeden mrtvý a dva nejsou schopni lásky. Podle režiséra a scénáristy Davida Jařaba se jedná o „zvláštní film o lásce bez lásky“. V hlavních rolích se představí Viktorie Čermáková, Roman Zach, Martin Finger a Ivana Uhlířová.

Dívka na koštěti nejdříve příští rok

Už před dvěma lety začal Václav Vorlíček točit pokračování příběhu o čarodějnici Saxaně, která z říše pohádek utekla do světa lidí. Štáb natočil hranou část filmu a došly mu peníze. Nyní bude, jak Vorlíček prohlásil, vše finančně pokryto. A tak se filmaři po půlroční pauze vrhli na animační práce. Ty potrvají asi tři čtvrtě roku, poté by měl být film uveden. Druhý díl Saxany se má odehrávat více ve světě pohádek, chybět nebudou animované postavy jako učitel zmenšování, trpaslík Řehoř nebo čtyřmetrový drak.

Nová pohádka na vánoční svátky

Příběh o jedné chamtivé milostpaní, čertovi nižší kategorie Záprtkovi, služebné Aničce a podvodníčcích Bertovi a Vitoušovi natáčí na Kavčích horách režisér Hynek Bočan. Děj pohádky nazvané Zlatý voči vychází z toho, že nikdo z nás nemá na světě nic jistého. Vedle humoru a srdečnosti má vynikat zemitým jazykem. Velice slibné je herecké obsazení. Diváci se mohou těšit například na Jiřinu Bohdalovou, Naďu Konvalinkovou, Pavla Zedníčka, Jiřího Mádla, Matěje Hádka, Oldřicha Navrátila nebo Miroslava Táborského. Zlatý voči uvede ČT o letošních vánočních svátcích.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky: Písecký filmový festival nesmí uvést poslední film s Heathem Ledgerem. Čeští režiséři mají i o prázdninách plné ruce práce.