Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD a Blu-ray: Neklid, Muži v naději nebo Noc žraloka 3D

Jiří Hannich

Jiří Hannich

23. 1. 2012

Mia Wasikowska zažívá Neklid. Bolek Polívka a Jiří Macháček jsou Muži v naději. George Clooney nám přeje Dobrou noc a hodně štěstí. Filmoví fanoušci už vědí, že se opět bude na co koukat.

Ona umírá, on navštěvuje cizí pohřby – nekonvenční duo z dojemného dramatu Neklid, Zdroj: distributor filmu

Premiérové tituly se převážně týkají věčného tématu jiskřivých vztahů dvou opačných pohlaví. Nejprovokativněji v tomto směru působí česká komedie Muži v naději, v níž režisér Jiří Vejdělek nastoluje ožehavou otázku mužské nevěry. Na mnohem vážnější notu naopak hraje střízlivě romantický snímek Neklid. Ten si zaslouží vypíchnout hlavně kvůli obdivuhodným hereckým výkonům a podmanivé atmosféře.

Neklid

Polská star Mia Wasikowska, představitelka Alenky z Říše divů nebo Jany Eyrové, tentokrát hraje mladou dívku, která se nebojí žít naplno, radovat se z každého okamžiku, nadchnout se zdánlivě banálními věcmi. Užívá si, protože jí nezbývá příliš času.

Na pohřbu potká svůj protipól: citlivého muže, který však o život naprosto ztratil zájem. Oba se do sebe zamilují a zjistí, že navzdory odlišným životním zkušenostem toho mají hodně společného.

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Neklid (Restless), USA, 2011, Drama/Romantický, Režie: Gus Van Sant, Hrají: Mia Wasikowska, Henry Lee Hopper, Jane Adams aj.

[youtube_660]QzajTWXvm_g[/youtube_660]

Noc žraloka 3D (recenze filmu)

Idylický víkend u vody skupině vysokoškoláků naruší zranění jednoho z nich. Všichni se domnívají, že šlo pouze o nešťastnou shodu okolností. Parta nakládá zraněného spolužáka do člunu a vyrážejí vstříc pevnině a nemocnici.

Pod hladinou jezera se však skrývá nepředstavitelná hrůza,  jakou nikdo ze zúčastněných nečekal: monstrózní masožraví žraloci, kteří ucítili krev a dostali chuť na mladé masíčko.

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Noc žraloka (Shark Night 3D), USA, 2011, Horor/Thriller, Režie: David R. Ellis, Hrají: Sara Paxton, Dustin Milligan, Katharine McPhee

[youtube_660]HrD1wsUFWXo[/youtube_660]

Muži v naději (recenze filmu)

Volné pokračování komedie Ženy v pokušení, tentokrát ovšem z pohledu mužů. Šarmantní bonviván Rudolf poskytne svému zeťovi Ondřejovi několik rad, jak oživit jeho skomírající manželství.

Ač tím tak trochu intrikuje proti vlastní dceři, navede Ondřeje do románku s Šarlotou. Upjatý čtyřicátník se najednou promění v sebevědomého pána tvorstva, obletovaného vlastní ženou i milenkou. Je však jasné, že takhle to nemůže být donekonečna.

Bonusy: teaser, trailer, fotografie

Muži v naději, ČR, 2011, Komedie, Režie: Jiří Vejdělek, Hrají: Boleslav Polívka, Jiří Macháček, Petra Hřebíčková aj.

[youtube_660]LvjFdqSpjVI[/youtube_660]

Co ty jsi za číslo?

Ženský svět řídí články z časopisů. Když Ally Darling otevře dámské periodikum a jeden takový článek si v něm přečte, získá pocit, že zůstane navěky sama. Aby tomu zabránila, pustí se do divokého pátrání po tom nejlepším ze svých devatenácti bývalých mužů.

Allyina snaha však přináší řadu legračních shledání, jenom ten pravý nikde. Díky tomu všemu ale pochopí, že muže svých snů nejspíše najde tam, kde by to z počátku ani nečekala.

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Co ty jsi za číslo? (What Is Your Number), USA, 2011, Komedie/Romantický, Režie: Mark Mylod, Hrají: Anna Faris, Chris Evans, Ivana Milicevic aj.

[youtube_660]b5we85gxpZQ[/youtube_660]

Dobrou noc a hodně štěstí

Na šest Oscarů nominované drama George Clooneyho z USA za časů rozbujelého mccarthismu. V době, jež byla charakteristická všudypřítomným špiclováním a obavami lidí ze ztráty společenského postavení, sehrálo důležitou roli televizní vysílání Edwarda R. Murrova.

Ten vedl se senátorem McCarthym otevřené konfrontace. Jeho zpravodajství o jednotlivých kauzách – vysílané na kanálu CBS a pravidelně zakončované větou, jež tvoří název filmu – pak pomohlo zastavit stíhání občanů, kteří se ve skutečnosti ničím neprovinili.

Bonusy: film o filmu, trailer

Dobrou noc a hodně štěstí (Good Night And Good Luck), USA, 2005, Drama/Historický, Režie: George Clooney, Hrají: David Strathairn, George Clooney, Patricia Clarkson aj.

[youtube_660]wbkUXUVRbHE[/youtube_660]

Dále vychází: Pokušení paní Antonie, Melodie mého srdce, Impérium – Mafie v Atlantic City (seriál), Chirurgové (seriál), Hostel III, Železný Golem aj.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD a Blu-ray: Neklid, Muži v naději nebo Noc žraloka 3D