Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD a Blu-ray: Megamysl, Gulliverovy cesty nebo Varieté

Jiří Hannich

Jiří Hannich

18. 4. 2011

Co kdyby Lex Luthor porazil Supermana? Na základě této otázky vznikl animák Megamysl. Příběh modrého lebkouna s mimořádně výkonným mozkem ve službách zločinu nyní vychází na Blu-ray a DVD discích.

Megamysl (USA, 2010)

Netřeba představovat..., Zdroj: distributor filmu

Megamysl nebyl vždycky darebák. Když ho rodiče na rodné planetě posadili do vesmírného vozítka a poslali do světa, byl celkem roztomilé miminko. Ke své smůle však přistál na Zemi, přímo uprostřed vězeňského dvora. A protože ředitel věznice na úpěnlivé prosby vězňů, zda si toho drobečka mohou nechat, reagoval kladně, získal Megamysl hned celou řadu tatínků se zločineckými sklony, jež mu byly řadu let předávány.

Dospělý Megamysl se baví souboji s hrdinou města Metromanem, navíc by rád získal srdce jeho přítelkyně Roxanne. Když se mu konečně podaří Metromana odklidit z cesty, zjistí, že již nemá proti čemu bojovat. Jak najít nový smysl života? Megamysl se rozhodne vytvořit nového hrdinu Titana, jenomže z toho se stane ještě větší gauner, než byl kdysi on sám. Bývalý antihrdina tedy musí přejít na druhou stranu, aby rozkošná Roxanne neskončila ve spárech zla.

Žánr: Animovaný/Komedie

Režie: Tom McGrath

Hrají: Brad Pitt, Tina Fey, Will Ferrell aj.

Zvuk: český (Dolby Digital 5.1), anglický (DTS na Blu-ray)

Titulky: české, anglické

Bonusy: Komentář tvůrců filmu, Megabonusy: Seznamte se s herci, vystřižená scéna, Animátorská dílna, Zajímavosti o filmu, Komiks: Udělej si sám, Zaostřeno na Megamysla, Ukázky: Trailer ke hře Megamysl, Svět DreamWorks Animation: Shrek, Jak vycvičit draka, Kung Fu Panda, Madagaskar aj.

Gulliverovy cesty (USA, 2010)

Takto si Američani představují Lemuela Gullivera

Lemuel Gulliver se nedopatřením ocitne v zemi Liliputánů, kde se z něj stane všemi obdivovaný a respektovaný obr. Zde pomůže prostému chlapci Horatiovi, aby získal srdce krásné princezny. Zcela sám navíc porazí nepřátelskou armádu Blefusciánů, k tomu přidá několik smyšlených povídaček o tom, jak vymyslel největší vynálezy světa a jak byl ve středu dění těch nejdůležitějších světových událostí, a ihned se začne těšit velké popularitě. Záhy se však kvůli němu dostanou Liliputáni do velkého nebezpečí, a tak mu nezbyde nic jiného, než nalézt způsob, jak napravit všechny škody, které spáchal. Snímek Gulliverovy cesty je adaptací stejnojmenné knihy Jonathana Swifta.

Žánr: Komedie/Dobrodružný

Režie: Rob Letterman

Hrají: Jack Black, Emily Blunt, Amanda Peet

Zvuk: český (Dolby Digital 5.1), anglický (DTS na Blu-ray)

Titulky: české, anglické

Bonusy: vynechané scény, Výstup Jacka Blacka, nepovedené záběry, Malý a velký: Jack Black přemýšlí ve velkém, Natáčecí pauza: Foos Your Daddy? Gulliver odhaluje tajemství Bermudského Trojúhelníku v dosud nezveřejněném interview!

Varieté (USA, 2010)

Ch. Aguilera kroutí zadkem, zvedá nohy a hlavně perfektně zpívá

Vysloužilá tanečnice a majitelka klubu Burlesque Lounge Tess ze všech sil bojuje, aby udržela svůj byznys při životě. Je nucena odolávat všem druhům finančních i uměleckých výzev: členky herecké společnosti, kterou Tess u sebe zaměstnává, čelí vážným osobním problémům a kolem klubu, jehož vybudování stálo hlavní hrdinku nemalé úsilí, krouží tajemný obchodník se záměrem využít špatných časů a Lounge výhodně koupit. V tu dobu se na scéně objevuje Ali, děvče z Iowy prchající před minulostí. Podpořena přáteli, které si najde mezi členy divadelního souboru, je Ali odhodlána splnit si svůj sen – ráda by stála sama na jevišti a zpívala. Díky svému hlasu se brzy stane hlavní atrakcí večerních show a spásou, v níž nebohá Tess už ani nedoufala.

Žánr: Drama/Muzikál

Režie: Steve Antin

Hrají: Christina Aguilera, Cher, Kristen Bell aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české, anglické

Bonusy: alternativní úvod, nepovedené záběry, šest kompletních pěveckých výstupů s Christinou Aguilerou, Kristen Bell a tanečníky, komentář režiséra

Tron: Legacy 3D (USA, 2010)

Svítíme jako baterky!

High-tech dobrodružství zasazené do digitálního světa vypráví příběh mladého rebela Sama Flynna, který se zoufale snaží najít svého otce. Ten kdysi býval uznávaným tvůrcem videoher, avšak již dvacet let o něm nikdo neslyšel, prakticky se po něm slehla zem. Jednoho dne Sam pronikne do digitálního světa a zjišťuje, že v něm jeho otec celou dobu pobýval, aniž by měl možnost komunikace s reálným prostředím. Teď však přivolal svého syna na pomoc v boji proti zloduchovi, který se nezastaví před ničím. Jeho porážka však pro dvojici hlavních hrdinů představuje vstupenku zpět mezi lidi. Tron: Legacy 3D je remakem kultovního filmu Tron z roku 1982.

Žánr: Sci-Fi/Akční/Thriller/Dobrodružný

Režie: Joseph Kosinski

Hrají: Jeff Bridges, Olivia Wilde, Garret Hedlund aj.

Zvuk: český (Dolby Digital 5.1), anglický (DTS na Blu-ray)

Titulky: české, anglické

Bonusy: Zpodobnění Tronu, obsazení, videoklip Daft Punk, trailer Tron: Upraising

Jindřich IV. Navarrský (Německo/Francie/ČR/Španělsko, 2010)

V polovině šestnáctého století je Starý kontinent zmítán střety mezi protestanty a katolíky. Francie není výjimkou. V čele protestantského tažení vůči katolické Paříži stojí Jindřich Navarrský. Jeho rivalka Kateřina Medicejská, královna Francie, nabízí Jindřichovi na důkaz smíru ruku své dcery Markéty. Svatební obřad ovšem skončí prolitou krví. Jindřich masakr během Bartolomějské noci přežije, avšak skončí za mřížemi, odkud se mu podaří uprchnout až po dlouhých čtyřech letech. Během svého života pětkrát změní své vyznání a nevynechá jedinou příležitost k soupeření o místo na královském trůnu. Nakonec se stává monarchou a vydáním Nantského ediktu zajišťuje v zemi náboženskou svobodu.

Žánr: Historický/Drama

Režie: Jo Baier

Hrají: Julien Boisselier, Karl Markovics, Roger Casamajor aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české, anglické

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Dále vychází: Vymítač ďábla, Blade Runner, Přátelé, Donie Darko, Mrazivá vášeň aj.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD a Blu-ray: Megamysl, Gulliverovy cesty nebo Varieté