Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD a Blu-ray: Králičí nora, Klíč k minulosti nebo Drive Angry 3D

Jiří Hannich

Jiří Hannich

4. 7. 2011

Následuj králíka. Jeho nora může být vstupní branou do paralelního vesmíru, kde přežívají ti, kteří nás v reálném světě opustili. Králičí nora je novinkou tohoto týdne.

Králičí nora (USA, 2010)

Truchlící vdova a vrah jejího dítěte, Zdroj: distributor filmu

Do života Beckie a Howieho Corbettových výrazně promluví ztráta jejich čtyřletého syna. Lapeni v bludišti vzpomínek, vzájemného obviňování, sarkasmu a emocí, z nichž nelze uniknout, se odcizují jeden druhému. Becca tajně hledá mladého studenta, zapleteného do nehody, která vše změnila, Howie nachází útěchu v náručí jiné ženy. V roli zlomené matky a unavené manželky se představila Nicole Kidman (nominovaná na Oscara), která si jako filmového manžela osobně vybrala Aarona Eckharta.

Žánr: Drama
Režie:
John Cameron Mitchell
Hrají:
Nicole Kidman, Aaron Eckhart, Miles Teller aj.
Zvuk:
český, anglický (Dolby Digital 5.1)
Titulky:
české, anglické
Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Prostředníci (USA, 2009)

Hlavním hrdinou dramatu inspirovaného skutečnými událostmi je obchodník Jack Harris, který se živí tím, že pomáhá ostatním rozvíjet podnikání. V branži si vydobyl slušné postavení, není tedy divu, že o jeho služby je velký zájem. Když jej ovšem zkontaktuje dvojice výtečníků, která má v plánu vydělávat miliony prodejem porna přes internet, začnou se mu peníze jen hrnout. Jack se náhle ocitá ve světě mamonu, stává se součástí organizovaného zločinu, přitom si stále namlouvá, že si zachoval čistý štít. Jeho pohled však neobstojí před FBI, která se o jeho činnost začne okamžitě zajímat.

Žánr: Komedie/Krimi/Drama
Režie:
George Gallo
Hrají:
Luke Wilson, Giovanni Ribisi, Gabriel Macht aj.
Zvuk:
český, anglický (Dolby Digital 5.1)
Titulky:
české, anglické
Bonusy:
Fackovací scény: montáž, vystřižené a vynechané scény, komentáře tvůrců, nepovedené scény

Klíč k minulosti (Francie, 2010)

Na stopě tragédii

Píše se červenec roku 1942, když je v Paříži desetiletá Sarah spolu se svými rodiči zadržena gestapem při zátahu na židovské rodiny. V zoufalé touze zachránit svého bratra jej zamyká do šatní skříně a slibuje mu, že se pro něj vrátí, jakmile válka skončí a oni budou zase svobodní. Stejný byt patří o sedmašedesát let později americké novinářce Julii, která se postupně seznamuje s pohnutým osudem židovské rodiny a najde v něm samu sebe.

Žánr: Drama
Režie:
Gilles Paquet-Brenner
Hrají:
Kristin Scott Thomas, Niels Arestrup, Julie Fournier aj.
Zvuk:
český, francouzský (Dolby Digital 5.1)
Titulky:
české
Bonusy:
interaktivní menu, výběr scén

Drive Angry 3D (USA, 2011)

Jsem zodpovědný řidič, ale nikdo mi to nevěří

Otrlý zločinec Milton uprchl z pekla za svou poslední šancí na vykoupení. Během následujících tří dnů se chystá pomstít smrt své dcery a zabránit krveprolití jejího dítěte. Připojí se k němu mladá sexy číšnice, která Miltonovi nabídne své nadupané auto. Tato dvojice je na stopě tajemné zločinecké sektě, sama přitom prchá před policejními majáky a Miltonovi je navíc na stopě nelítostný zabiják, jehož poslal sám ďábel, aby Miltona přivedl zpět za brány pekelné.

Žánr: Thriller/Akční/Fantasy
Režie:
Patrick Lussier
Hrají:
Nicolas Cage, Amber Heard, David Morse aj.
Zvuk:
český (Dolby Digital 5.1), anglický (DTS na Blu-ray)
Titulky:
české, anglické
Bonusy: Miltonův chaos, Jak Drive Angry, Postřehy herců a členů štábu, vyřazené scény

Tropická horečka (USA, 1991)

Romantické drama, nasáklé multikulturním charismatem newyorských ulic, vypráví příběh černošského architekta Flippera, který se sblíží se svou sekretářkou, Italoameričankou Angelou. Jejich bouřlivý, nicméně o to vášnivější a sexem prodchnutý vztah naráží na předsudky etnických komunit, k nimž oba patří.

Žánr: Drama/Romantický
Režie:
Spike Lee
Hrají:
Wesley Snipes, Samuel L. Jackson, John Turturro aj.
Zvuk:
český, anglický
Titulky:
české
Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Dále vychází: Harry Potter a Princ dvojí krve (sběratelská edice), Harry Potter a Fénixův řád (sběratelská edice), My z Kačerova, Lilo a Stitch, Avengers: Nejmocnější hrdinové světa, Fotr je lotr, Jeho fotr, to je lotr

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD a Blu-ray: Králičí nora, Klíč k minulosti nebo Drive Angry 3D