Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD a Blu-ray: Harry Potter a Relikvie smrti či Píseň mého srdce

Jiří Hannich

Jiří Hannich

11. 4. 2011

Sedmé a zřejmě již opravdu poslední pokračování dobrodružství mladého čaroděje Harryho Pottera s názvem Harry Potter a Relikvie smrti bylo rozděleno do dvou celovečerních filmů. Ten první právě tento týden vychází na Blu-ray a DVD, vždy s množstvím zajímavých bonusů.

Harry Potter a Relikvie smrti – 1. část (USA/Velká Británe, 2010)

Sedmý Harry Potter je temnější než předchozí díly, Zdroj: distributor filmu

Známá trojice Harry, Ron a Hermiona se snaží zjistit, v čem spočívá tajemství nesmrtelnosti zlého Voldemorta. V nelehké době – kdy ve světě kouzelníků zuří válka, Voldemortovi smrtijedi kontrolují ministerstvo kouzel i Bradavice a neváhají zatknout každého, kdo se jim postaví na odpor – čelí hlavní hrdinové temným silám, jež se je snaží rozdělit. Při pátrání po viteálech, zdrojích Voldemortovy síly, objeví Harry starodávnou legendu pojednávající o Relikvii smrti. Pokud je legenda pravdivá, mohl by Voldemort získat neomezenou moc, po které tolik touží.

Žánr: Fantasy/Drama/Rodinný/Dobrodružný

Režie: David Yates

Hrají: Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint aj.

Zvuk: český (Dolby Digital 5.1), anglický (DTS na Blu-ray)

Titulky: české, anglické

Bonusy: dodatečné scény, Sedm Potterů (jak Daniel Radcliffe vytváří různé verze Harryho ve scéně ze Zobí ulice), Rozhovor na greenu s Rupertem, Tomem, Oliverem a Jamesem, soundtrack, Dan, Rupert a Emma soutěží v běhu, galerie

Finanční krize (USA, 2010)

Kdopak za to může?, Zdroj: distributor filmu

Vůbec první dokumentární film, který se snaží komplexně pojmenovat hlavní příčiny zrodu ekonomické krize v roce 2008. Pomocí rozsáhlého výzkumu a rozhovorů s významnými finančními odborníky, politiky a novináři hledá režisér Charles Ferguson stopy vzestupu loupeživého průmyslu a odhaluje zhoubné vztahy finančníků a bankéřů z Wall Street s politickými elitami i akademiky. Dvouhodinový snímek, jímž provází hlas Matta Damona, získal sošku Oscara za nejlepší dokument minulého roku.

Žánr: Dokument

Režie: Charles Ferguson

Hrají: Matt Damon

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české, anglické

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Nedodržený slib (Slovensko/ČR/USA, 2009)

Slovenský mladík z rozvětvené židovské rodiny Martin Friedmann má sen: rád by se stal fotbalovou hvězdou. Šířící se nenávist mezi lidmi a následné vypuknutí druhé světové války však sportu příliš nepřejí. Martinovi je ovšem politika vzdálená. Chce se věnovat své vášni, proto poslechne kamaráda Frediho a odcestuje do pracovního tábora v Seredi, kde může nastupovat za fotbalovou jedenáctku. Přesto jej nelehké časy přinutí opustit své naivní plány, vzdát se židovské identity a bojovat bok po boku s drsnými ruskými partyzány. Snímek byl natočen podle skutečných událostí, reálný Martin Friemann dnes žije v Los Angeles pod jménem Martin Petrášek.

Žánr: Životopisný/Drama/Sportovní/Válečný

Režie: Jiří Chlumský

Hrají: Ondřej Vetchý, Zuzana Porubjaková, Dušan Kaprálik aj.

Zvuk: slovenský (Dolby Digital, DTS na Blu-ray)

Titulky: anglické

Bonusy: fotogalerie, film o filmu, soundtrack

Píseň mého srdce (USA/Francie, 2010)

R. Zellweger hraje ženu připoutanou na vozík, Zdroj: youtube.com

Přestože energickou Jane postihl těžký úraz, po němž zůstala připoutaná na invalidní vozík, nevzdává se naděje na důstojný život. Duše bývalé zpěvačky a za všech okolností nezávislé ženy – která se, jak to tak vypadá, vyrovnala se svým osudem – však skrývá ještě jinou, možná daleko silnější bolest. Jane má syna, s nímž se nevídá, nic o něm neví a odmítá na tom cokoli měnit. Její velice dobrý kamarád Joey, tak trochu podivín s hlavou plnou andělů a duchů, ji jednoho dne přemluví, aby se spolu vydali na výlet do Memphisu. Na cestě se rozhodne přimět Jane, aby konečně vylezla z ulity a znovu se po letech setkala se svým synem.

Žánr: Drama

Režie: Olivier Dahan

Hrají: Renée Zellweger, Forest Whitaker, Nick Nolte aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Ztracena v pustině (USA/Argentina/Francie, 2010)

Dvě kamarádky Stephanie a Ellie si vyrazí na cyklistický výlet do Argentiny. Všechno probíhá hladce, dokud nepřijde poslední večer před odjezdem: slečny si zařádí na baru, zaflirtují si s tajemnými cizinci a následující den po Ellie není jediná stopa. Stephanie netuší, co se s ní stalo, a zoufale ji hledá. S blížícím se soumrakem začíná tušit, že se její kamarádka neztratila vlastní vinou. Na pomoc místních se však nelze spoléhat, spíše se musí připravit na to, že o svou kamarádku bude nutné bojovat.

Žánr: Thriller/Mysteriózní/Krimi

Režie: Marcos Efron

Hrají: Odette Yustman, Amber Heard, Karl Urban aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Dále vychází: M.A.S.H. (seriál), Kniha krve, Let’s Dance 3D, Rodinka, Tango s komármi aj.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD a Blu-ray: Harry Potter a Relikvie smrti či Píseň mého srdce