Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD a Blu-ray: Habermannův mlýn, Na doraz či Letopisy Narnie

Jiří Hannich

Jiří Hannich

4. 4. 2011

FOTO: Habermannův mlýnPro samý hněv nedokázali rozlišit dobro od zla a nechali v sobě zvítězit nejnižší pudy. Snímkem Habermannův mlýn, který nyní vychází na DVD a Blu-ray, otevřel režisér Juraj Herz téma, jež se ho, jakožto přeživšího z koncentračního tábora, osobně dotýká.

Habermannův mlýn (ČR/Německo/Rakousko, 2010)

Další velká role pro Karla Rodena, Zdroj: distributor filmu

Život za německého protektorátu není v pohraničí zrovna dvakrát idylický. Bohatý podnikatel August Habermann však dokáže zůstat nad věcí. Navzdory tlaku fanatických přívrženců nacistické ideologie vytváří pro své české zaměstnance ochranný štít. Jenže šílená doba nakonec dostihne i jeho. Okolnostmi je zatlačen do kouta a v situaci, kdy musí vybírat ze dvou špatných možností, učiní rozhodnutí, kterým ze sebe po skončení válečné vřavy udělá lovnou zvěř. Ti, kteří byli dosud Habermannovi chráněnci, se přemění v samozvané soudce a katy. Motivací jim není ani tak touha po spravedlnosti, jako spíše využití příležitosti snadno se obohatit na úkor jiného.

Žánr: Drama/Romantický/Válečný

Režie: Juraj Herz

Hrají: Mark Waschke, Karel Roden, Radek Holub aj.

Zvuk: český (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české pro neslyšící

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Nezastavitelný (USA, 2010)

Pytlíky na zvracení najdete pod sedadlem

Porouchaná vlaková souprava plná smrtících toxických chemikálií se řítí na město a jediní dva muži ji dokážou zkrotit: zkušený inženýr v podání Denzela Washingtona a mladý průvodčí, jehož si zahrál Chris Pine. Tisíce lidských životů visí na vlásku, zatímco se tito obyčejní hrdinové pokouší dostihnout milion tun valícího se železa a zabránit tak katastrofě epických rozměrů. Akční thriller režiséra Tonyho Scotta nabízí vzrušující podívanou, která vznikla na motivy skutečné události z roku 2001, kdy se vlak číslo 8888 neovladatelně řítil přes severozápad Ohia.

Žánr: Drama/Akční/Thriller

Režie: Tony Scott

Hrají: Denzel Washington, Chris Pine, Rosario Dawson aj.

Zvuk: český (Dolby Digital 5. 1), anglický (DTS na Blu-ray)

Titulky: české, anglické

Bonusy: Vykolejení: Anatomie scény, Viset z vlaku: Práce kaskadérů, komentář režiséra, Na kolejích s režisérem a herci, Nejrychlejší trať: Nekontrolovatelný kolos

Na doraz (USA, 2010)

Tihle kluci se prostě zbožňují

Nastávající otec Peter Highman se těší na příchod svého prvního potomka, který je plánován už za pět dní. Není tedy divu, že pospíchá, aby chytil let z Atlanty domů a mohl být s manželkou u porodu. Všechny plány nicméně vezmou za své, když se Peter úplnou náhodou setká s hercem Ethanem Tremblayem. Nezbývá mu než opustit letadlo a vydat se na cestu přes celou Ameriku. V nechtěné společnosti pošetilého Ethana dostanou Peterovy nervy několikrát pořádně zabrat. V hlavních rolích Robert Downey Jr. a Zach Galifianakis.

Žánr: Komedie

Režie: Todd Phillips

Hrají: Robert Downey Jr., Zach Galifianakis, RZA aj.

Zvuk: český (Dolby Digital 5. 1), anglický (DTS na Blu-ray)

Titulky: české, anglické

Bonusy: Na doraz: Akce, Na doraz: Příliš mnoho otázek, Pro zasmání, Kompletní scéna ve stylu „Dva a půl chlapa“ s Ethanem Tremblayem, dodatečné scény

Mamas & Papas (ČR, 2010)

Příběh sestává z mozaiky osudů několika manželských či partnerských dvojic, které v určitém zlomovém bodě života řeší otázky chtěného, nechtěného, vytouženého nebo zmařeného rodičovství. V rámci čtyř hlavních dějových linií se režisérka Alice Nellis zaměřuje na problém moderního rodičovství, jež disponuje širší a hlubší povahou než konkrétní situace kterékoli jednotlivé postavy. Představitelka jedné z postav Zuzana Bydžovská si za svůj výkon vysloužila sošku Českého lva. Možná i díky tomu, že kvůli scénám probíhajícím pod vodou musela absolvovat půlroční potápěčský kurz. Natáčení snímku totiž probíhalo v Egyptě a Tunisu.

Žánr: Drama/Psychologický

Režie: Alice Nellis

Hrají: Zuzana Bydžovská, Petr Franěk, Filip Čapka aj.

Zvuk: český (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české pro neslyšící

Bonusy: Film o filmu Mamas & Papas, Dokument Jana Svěráka: Jak se točily velryby, fotogalerie, Kinotrailer Mamas & Papas, Kinotrailer Lidice

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (USA, 2010)

Jitřní poutník krále Kaspiana

Edmund a Lucinka, dva nejmladší z dětí Pevensieových, tráví prázdniny u svých příbuzných společně se svým nesnesitelným bratrancem Eustacem. Často tu vzpomínají na Narnii a na dobrodužství, které tam zažili. Jednoho dne zcela nečekaně ožije obraz lodi, který visí v jejich dětském pokoji, a celá trojice se jeho prostřednictvím dostane zpět do světa, který si přála znovu spatřit. Potkávají mladého krále Kaspiana, jenž se na své lodi s podivným názvem Jitřní poutník vydává za sedmi zmizelými lordy z Narnie. Ti se kdysi dávno ztratili během nebezpečné výpravy. Pevensieovi si samozřejmě takové dobrodružství nemohou nechat ujít, a tak stanou po Kaspianově boku.

Žánr: Dobrodružný/Fantasy/Rodinný

Režie: Michael Apted

Hrají: Georgie Henley, Ben Barnes, Skandar Keynes aj.

Zvuk: český (Dolby Digital 5. 1), anglický (DTS na Blu-ray)

Titulky: české, anglické

Bonusy: vynechané scény, Dobro proti zlu: Bitva na moři, Brána do Narnie: Obraz ožívá, Král Kaspián provádí Jitřním poutníkem, Cesta k tajemným ostrovům, Vývoj vizuálních efektů s volitelným komentářem tvůrců, komentáře tvůrců, Hra Hledejte sedm mečů

Dále vychází: Simpsonovi, Gumídci, Irská odplata, Pohanský rituál, Hannah Montana aj.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD a Blu-ray: Habermannův mlýn, Na doraz či Letopisy Narnie