Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD a Blu-ray: Arthur, Rio či Ben Hur

Jiří Hannich

Jiří Hannich

5. 9. 2011

Co nového na DVD a Blu-ray? Chrabrý a čestný Ben Hur soutěží o pozornost filmových nadšenců s bohémem Arthurem či podnikavým papouškem. Zde je přehled nejzajímavějších titulů, jež v tomto týdnu přicházejí do distribuce.

Arthur (USA, 2011)

Jmenuji se Bach. Athur Bach, Zdroj: allmoviephoto.com

Arthur Bach je nezodpovědný floutek, který celý život spoléhá na to, že ho z případných malérů spolehlivě dostanou dvě věci: jeho obrovské bohatství a celoživotní chůva Hobsonová. Nyní ale stojí před osudovou výzvou: Musí si vybrat mezi domluveným manželstvím s ambiciózní manažerkou Susan, které by mu pojistilo jeho dosavadní život v luxusu, a nejistou budoucností s tím, co se za peníze koupit nedá – jeho pravou láskou Naomi. Snímek je remakem stejnojmenné komedie z roku 1981.

Žánr: Komedie
Režie:
Jason Winer
Hrají:
Russel Brand, Helen Mirren, Jennifer Garner aj.
Zvuk:
český, anglický (Dolby Digital 5.1)
Titulky:
české, anglické
Bonusy:
interaktivní menu, výběr scén

Rio (USA, 2011)

Modrá je dobrá, Zdroj: distributor filmu

Animák Rio je příběhem vzácného papouška jménem Blu, který žije na malém městě se svou paničkou Lindou, jež ho kdysi zachránila před pašeráky. Blu sice neumí létat, zato pro něj není problém třeba připravit snídani. Když jednoho dne vyjde najevo, že Blu není posledním papouškem svého druhu na světě, vydají se s Lindou na cestu do Rio de Janeira za samičkou Perlou. Zde však oba vzácné ptáky unese skupina obchodníků se zvířaty.

Žánr: Animovaný/Komedie/Dobrodružný
Režie:
Carlos Saldanha
Hrají:
Jesse Eisenberg, Anne Hathaway, George Lopez aj.
Zvuk:
český (Dolby Digital 5.1), anglický (DTS na Blu-ray)
Titulky:
české, anglické
Bonusy:
Jukebox Rio de JAM-eiro, Boom-Boom Tish-Tish: Zvuky Ria, Videoklip Taio Cruz Telling the World, Videoklip Welcome to Rio, Vynechaná scéna – Stánek s ovocem, Prozkoumejte svět filmu Rio, Skutečné Rio, Z natáčení Hot Wings, Videa Angry Birds Rio, Vytvořte si vlastní pohlednice z Ria!, Angry Birds RIO

Prázdná kolébka (Velká Británie/Austrálie, 2010)

Emily Watson v hlavní roli snímku Prázdná kolébka

Žádné slunce a pomeranče, jak jim bylo slíbeno, ale tvrdá práce a život po ústavech. Na konci 80. let minulého století vypukl ve Velké Británii obrovský skandál, když sociální pracovnice Margaret Humphreys zveřejnila pravdu o vládou utajovaném vystěhování sto třiceti tisíc dětí mimo Britské ostrovy.

Dětem, mnohdy mladším pěti let, bylo jednoduše řečeno, že jejich rodiče zemřeli, a následně je úřady poslaly do dětských domovů na druhé straně světa. Mnoho z nich muselo čelit hrůznému zneužívání. Snímek Prázdná kolébka se vrací k těmto událostem, vycházeje přitom z knihy Margaret Humphreys Empty Cradles.

Žánr: Drama
Režie: Jim Loach
Hrají: Hugo Weaving, Emily Watson, Tara Morice aj.
Zvuk:
český, anglický (Dolby Digital 5.1)
Titulky: české
Bonusy:
interaktivní menu, výběr scén

Ben Hur (USA, 1959)

Jóóó, já vraný koně mám...

Velkolepý snímek, jenž obdržel celkem jedenáct Oscarů, vypráví příběh Bena Hura – mírumilovného syna z významného židovského rodu, který je nešťastnou shodou okolností odsouzen na galeje. Po mnoha útrapách si musí svoji svobodu vybojovat ve zběsilém závodě válečných vozů se sadistickým Římanem Messalou. Odměnou za všechna příkoří je Benovi osudové setkání s Ježíšem Kristem. V titulní roli exceloval dnes již zesnulý Charlton Heston.

Žánr: Drama/Dobrodružný/Akční
Režie:
William Wyler
Hrají:
Charlton Heston, Jack Hawkins, Martha Scott aj.
Zvuk:
český, anglický (Dolby Digital 5.1)
Titulky:
české, anglické
Bonusy: Komentář filmového historika T. Genea Hatchera a Charltona Hestona, Miklós Rózsa: Oscarová hudba k filmu

Amarcord (Itálie/Francie, 1973)

Pyšná žena v červeném přitahuje pohledy úkosem a obdiv. Vnadná trafikantka podněcuje fantazii dospívajících chlapců. Duševně omezený strýček nalézá útočiště na stromě a oznamuje: Chci ženskou! Momenty a události spojené pamětí a legendární filmový tvůrce Federico Fellini ve vrcholné formě.

Příběh se odehrává v italské vesnici ve třicátých letech dvacátého století. Hormony náctiletých se bouří. Rodina, církev a kamarádství prověřují základy lásky a loajality. Vzestup fašismu je za dveřmi. Sex na každém rohu. Vzpomínky, velké i malé, přetrvávají.

Žánr: Drama/Komedie
Režie:
Federico Fellini
Hrají:
Pupella Maggio, Armando Brancia, Nando Orfei aj.
Zvuk:
italský, anglický (Mono 1.0)
Titulky:
české, anglické
Bonusy:
upoutávka

Dále vychází: Vem si mou duši, Mamut – Titán Doby ledové, Pod kontrolou, Nezvratný osud, Nezvratný osud 2, Nezvratný osud 3, Deník malého poseroutky 2, Král bojovníků, Gumídci, Poslední muž, Babiččiny pohádky, Šestý smysl, Shrek, Shrek 2, Shrek Třetí, Osm statečných aj.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD a Blu-ray: Arthur, Rio či Ben Hur