Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové filmy v kinech: Wolverine, V zajetí démonů, Tango libre a další

Monika Zavřelová

Monika Zavřelová

25. 7. 2013

Tento týden míří do českých kin jeden z největších filmových taháků léta – nový snímek o Wolverinovi v podání Hugha Jackmana. Nenápadně mu sekunduje po dlouhé době dobře natočený horor Jamese Wana V zajetí démonů.

Saoirse Ronan a Alexis Bledel v akční krimi-komedii Violet & Daisy. Zdroj: H. C. E.

Saoirse Ronan a Alexis Bledel v akční krimi-komedii Violet & Daisy. Zdroj: H. C. E.

Violet & Daisy

Nositel Oscara za nejlepší adaptovaný scénář k filmu Precious Geoffrey Fletcher se rozhodl natočit svůj první snímek. Zasvětil jej dvěma mladým slečnám, které jen tak pro radost vraždí. Jejich bezstarostnou zabijáckou jízdu však přeruší jedna velmi neobvyklá objednávka a setkání s mužem v podání nedávno zesnulého Jamese Gandolfiniho.

Dvě hlavní hrdinky jsou pojmenovány podle Daisy a Violet Hiltonových. Siamských dvojčat, která se prosadila díky estrádám dvacátých a třicátých let. Postavy Violet se původně měla zhostit Carey Mulligan, ta však dala přednost natáčení snímku Drive. Pokud vám nesedí časové rozmezí těchto dvou filmů, tak to není nic zvláštního. Snímek míří do kin s dvouletým zpožděním.

video
play-sharp-fill

Wolverine (The Wolverine)

Hugh Jackman se již pošesté vrací jako Wolverine na filmová plátna, tentokrát však poprvé jako jediný protagonista. Wolverine bude postaven před složitou zkoušku, kdy bude donucen pochybovat sám o sobě a o vlastních silách. Vydá se totiž do dalekého Japonska, kde se utká se svou největší nemesis. Detailnější informace si můžete přečíst v recenzi Petra Běleckého.

Jak je patrné už jen z plakátu filmu, Hugh Jackman musel na své postavě razantně zapracovat, ačkoliv je od přírody mužného vzezření. Rady přijímal od samotného Dwayena „The Rock“ Johnsona. Jeho tipy poté v několika rozhovorech velmi ocenil a hrdě řekl, že si konečně myslí, že Wolverinovi poskytl takové tělo, jaké se si od začátku zasloužil.

video
play-sharp-fill

V zajetí démonů (The Conjuring)

Na milovníky strachu čeká tento týden v kinech opravdová lahůdka. Příběh dvou vyšetřovatelů paranormálních jevů (Vera Farmiga a Patrick Wilson), kteří se vydají vyřešit hrůzostrašný případ z domu v Amityville. Čekají je tam nejhrozivější momenty jejich života, a dokonce se budou muset setkat se samotnými démonickými silami. Jak oba dopadnou, zatím jasné není. Mnohé se však dá vyčíst z traileru.

Snímek je inspirovaný skutečnými událostmi, proto je film doporučen opravdu otrlým divákům a mládeži je v USA zakázán úplně. Nikoliv však z běžných důvodů – obscénní scény, příliš násilí či krve. MPAA se shodlo, že snímek je pro mládež neúnosně děsivý jen svou pouhou podstatou.

video
play-sharp-fill

Tango libre

Belgický režisér Frédéric Fonteyne se rozhodl natočit snímek o tangu a o muži, vězeňském dozorci, který propadne tomuto vášnivému tanci. Jednoho dne Jean-Christophe (Francois Damiens) potká v tančírně ženu jménem Alice (Anne Paulicevich), do které se na první pohled zamiluje. O to víc je překvapen, když ji o několik dní později potká ve věznici, kam dorazila na návštěvu svého manžela. Rozjíždí se tak síť složitě propojených vztahů, touhy a citu. To celé v pozadí tangových rytmů.

Tango libre slavilo velký úspěch na mnoha festivalech. Z MFF v Benátkách si snímek odvezl Speciální cenu poroty a ve Varšavě mu byla udělena cena Grand Prix 2012.

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové filmy v kinech: Wolverine, V zajetí démonů, Tango libre a další