Nové filmy v kinech: Velká svatba, Tísňová linka, Isabel a další

Oproti minulému týdnu, kdy české filmové fanoušky naprosto oslnil Iron Man 3, se tento týden můžeme těšit na poněkud pomalejší tempo. Čeká nás americká komedie Velká svatba či thriller s Halle Berry Tísňová linka.

Robert DeNiro a jeho filmové partnerky Susan Sarandon a Diane Keaton. Zdroj: Bontonfilm
Robert De Niro a jeho filmové partnerky Susan Sarandon a Diane Keaton. Zdroj: Bontonfilm

Velká svatba (Big Wedding)

Nový snímek Justina Zackhama se točí kolem mladého páru, který čeká svatba. Nebyla by to ale pravá svatba, aby se něco nezvrtlo. Alejandro (Ben Barnes) a Missy (Amanda Seyfried) si tak projdou množstvím patálií před tím, než si budou moci říct své konečné ANO.

Na scéně se totiž náhle objeví Alejandrova biologická matka, která je zapřisáhlá katolička. Je tak pro ni naprosto nepřípustné, že manželský pár, který jejího syna vychovával, je po rozvodu. Exmanželé Ellie (Diane Keaton) a Don (Robert DeNiro) tak budou muset začít předstírat, že jsou stále sezdaní. S tím se nemůže smířit Donova nová přítelkyně (Susan Sarandon) ani jejich děti.

Velká svatba (Big Wedding), Komedie, USA, 2013, 90 min, Režie: Justin Zackham, Hrají: Amanda Seyfried, Robert De Niro, Katherine Heigl, Robin Williams, Diane Keaton

Tísňová linka (The Call)

Operátorce tísňové linky Jordan (Halle Berry) jednoho dne zavolá zoufalá dívka, která tvrdí, že byla právě unesena. Komunikace s Jordan se tak pro ni stává jediným reálným kontaktem s člověkem a zároveň jedinou šancí na záchranu.

Operátorka se rozhodne mladou ženu zachránit a vydá se pátrat na vlastní pěst. V tu chvíli však ještě netuší, že s únoscem se již v minulosti střetla.

Tísňová linka (The Call), Thriller, USA, 2013, 95 min, Režie: Brad Anderson, Hrají: Abigail Breslin, Halle Berry, Tara Platt, Evie Thompson, Michael Imperioli

Isabel

Thriller režisérského a scenáristického dua Lukáše Melníka a Marcela Škrkoňe pojednává o osudu mladé novinářky Isabel (Petra Lorencová), která se rozhodne napsat exkluzivní reportáž, pro kterou je schopná udělat vše.

Vydá se tak za tajemným mužem a během jednoho dne a jedné noci se ocitne v nebezpečí, o kterém se jí nikdy ani nesnilo.

Isabel, Thriller, Česko, 2013, 90 min, Režie: Lukáš Melník, Marcel Škrkoň, Hrají: Petra Lorencová, Lukáš Melník, Sylvie Krupanská, Renáta Klemensová, Robert Urban

Neuvěřitelná dobrodružství Tada Stonese (Tad, the Lost Explorer)

Tad je naivní a hodný dělník, který pracuje na stavbě. Jednoho dne si jej však spletou se slavným archeologem a Tad je vyslán na expedici do Peru. Tam jej čeká velké dobrodružství.

Společně se svým věrným psem, němým papouškem a slavnou archeoložkou se pokusí uchránit mýtické Ztracené město Inků před skupinou zákeřníků, kteří chtějí celé město připravit o jeho bájné poklady.

Neuvěřitelná dobrodružství Tada Stonese (Tad,  the Lost Explorer), Animovaný / Dobrodružný /Komedie / Rodinný, Španělsko, 2012, 90 min, Režie: Enrique Gato, Hrají: Michelle Jenner

Mekong Hotel

Snímek nás přenese do místa, kde řeka Mekong tvoří hranici mezi Thajskem a Laosem. Právě zde se nachází hotel, ve kterém režisér zkouší se svým štábem film Zahrada extáze. Děj filmu pojednává o vztahu dcery a její matky, která je upír.

Natáčení snímku Mekong Hotel probíhalo, právě když Thajsko zasáhly silné povodně, a tak film nabývá mnohem většího rozměru, než bylo původně zamýšleno.

Mekong Hotel, Drama / Dokumentární, Thajsko / Velká Británie, 2012, 57 min, Režie: Apichatpong Weerasethakul, Hrají: Jenjira Pongpas, Chatchai Suban, Maiyatan Techaparn, Sakda Kaewbuadee, Apichatpong Weerasethakul

Nové filmy v kinech: Velká svatba, Tísňová linka, Isabel a další
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*