Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové filmy v kinech: Smrtonosná past, Na šrot, Mizející vlny a další

Redakce

Redakce

14. 3. 2013

Lidový hrdina John McClane je zpátky a s ním i nové pokračování Smrtonosné pasti, tentokrát s podtitulem Opět v akci. Dále nás čeká několik dokumentů a hollywoodská pařba Na šrot.

Úsměv který děsí několik generací teroristů.   Zdroj: Bontonfilm

Úsměv, který děsí několik generací teroristů. Zdroj: Bontonfilm

Smrtonosná past: Opět v akci (A Good Day to Die Hard, recenze, trailer)

V roli, která odstartovala jeho hvězdnou kariéru, se vrací Bruce Willis na stříbrná plátna. Tentokrát ale nebude na akci sám, po boku mu totiž bude stát jeho vlastní syn.

McClane se totiž rozhodne letět do Moskvy, kde má jeho syn problémy s místními. Brzy však mají oba na krku zdejší kriminální živly, a tak se ruská metropole promění v jednu velkou válečnou zónu. Otec a syn brzy zjistí, že díky svým rozdílným metodám tvoří dohromady téměř nepřemožitelnou dvojici.

Smrtonosná past: Opět v akci (A Good Day to Die Hard), Akční / Krimi / Thriller, USA, 2013, 105 min, Režie: John Moore, Hrají: Bruce Willis, Jai Courtney, Amaury Nolasco, Cole Hauser, Sebastian Koch

video
play-sharp-fill

Pátrání po Sugar Manovi (Searching for Sugar Man)

Pátrání po Sugar Manovi je dokumentární snímek ze švédské produkce o největší rockové hvězdě 70. let, kterou však nikdo nezná.

Rodriguez, nadaný hudebník skládající silné melodie s prorockými texty, byl objeven dvěma producenty na konci 60. let. Ti ihned zavětřili šanci, a tak s ním nahráli dvě alba. Ta však propadla a Rodriguez byl zapomenut. Poté se ale nahrávky dostaly do JAR, která byla kvůli apartheidu izolována od zbytku světa, a tam se stal Rodriguez fenoménem přesahujícím i Rolling Stones.

Pátrání po Sugar Manovi (Searching for Sugar Man), Dokumentární / Hudební / Životopisný, Švédsko / Velká Británie, 2012, 86 min, Režie: Malik Bendjelloul

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=NXC033Tl2ZI[/youtube_660]

Na šrot (21 and Over)

Jedničkář Jeff Chang dělal po celý život přesně to, co od něj jeho pedantský otec očekával. Ale když ho v den jeho jedenadvacátých narozenin překvapí dva kamarádi ze střední, rozhodne se udělat pro změnu něco nečekaného, i když dobře ví, že hned ráno má přijímací pohovor na vysokou školu.

Scenáristé obou dílů Pařeb (ve Vegas a Bangkoku) si před třetím dílem odskočili k trochu mladším ročníkům a napsali komedii o tom, jak mladí Američané oslavují onen velmi známý fakt, že mohou od 21 let svého věku konečně legálně pít alkohol.

Na šrot (21 and Over), Komedie, USA, 2013, 92 min, Režie: Jon Lucas, Scott Moore, Hrají: Miles Teller, Sarah Wright, Justin Chon, Skylar Astin, Jonathan Keltz

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=yI8RBH8RF_g[/youtube_660]

Mizející vlny (Vanishing Waves)

Že bychom v našich kinech zažili mnoho premiér litevských snímků, se opravdu říci nedá. A tak když k nám občas nějaký pronikne, je to většinou festivalový film, tak jako v případě Mizejících vln. Ty se do běžné kinodistribuce dostaly přes MFF v Karlových Varech.

Příběh pojednává o mladém informatikovi Lukasovi, který se účastní kontroverzního experimentu – vědci vstupují do myslí lidí v kómatu, aby je tak pomohli přivést opět k vědomí. Lukas vstoupí do mysli ženy jménem Aurora, kde se však zaplete do ženiných myšlenek plných vášní a fantazií, které začnou narušovat jeho vlastní realitu.

Mizející vlny (Vanishing Waves), Thriller / Romantický / Sci-fi, Litva / Francie / Belgie, 2012, 120 min, Režie: Kristina Buozyte, Hrají: Brice Fournier, Marius Jampolskis, Frédéric Andrau, Gabija Jaraminaite, Maciej Marczewski

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=_vqVkB3M88Y[/youtube_660]

Otázky pana Lásky

Dokument scenáristky a režisérky Dagmar Smržové pojednává o psychicky nemocném člověku, který se ale zdaleka vymyká známým představám o bláznovi z ústavu, který se jen těžko setkává s realitou.

Třicetiletý Jiří Láska je schizofrenik, ale pomocí moderních technologií komunikuje velice pohodlně se svým okolím, pečuje o své nejbližší a přemýšlí i nad sebou samým. V průběhu jednoho celého roku máme možnost nahlédnout, jak takový život vlastně vypadá.

Otázky pana Lásky, Dokumentární, Česko, 2013, 75 min, Režie: Dagmar Smržová

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové filmy v kinech: Smrtonosná past, Na šrot, Mizející vlny a další