×
TOPZINE.cz

Nové filmy v kinech: Lásky čas, Thor: Temný svět, Husiti a další

FOTO: Lásky čas
Mezi McAdamsovou a Gleesonem to ve filmu svěže jiskří. Zdroj: Cinemart

První listopadový čtvrtek do kin přinesl hned sedm filmů, z nichž nejméně tři jsou dlouho očekávanými díly. Ať už se jedná o Curtisův Lásky čas, české animované Husity nebo pokračování osudu hrdiny Thora.

FOTO: Lásky čas
Mezi McAdamsovou a Gleesonem to ve filmu svěže jiskří. Zdroj: Cinemart

Lásky čas (About Time)

Scenárista Richard Curtis se po čtyřech letech vrací na filmové pole jako režisér. Mladík Tim (Domhnall Gleeson) díky svému otci  (Bill Nighy) zjistí, že muži z jejich rodu mají zázračnou schopnost vracet se zpátky v čase do momentů, které prožili. Když se pak bude snažit zalíbit Mary (Rachel McAdams), využije této své moci k získání jejího srdce. Vracení v čase má však jeden velký problém – vše, co člověk do té doby zažil, zmizí.

Role Mary se měla původně ujmout Zooey Deschanel, kvůli pracovní vytíženosti však roli přenechala Rachel McAdams. Jedná se již o třetí spolupráci Billa Nighyho a Richarda Curtise, jakožto herce a režiséra. Jak se výsledek povedl, si můžete přečíst v naší recenzi.

video

Thor: Temný svět (Thor: The Dark World)

Studio Marvel přichází s dalším snímkem o hrdinovi Thorovi a dějem navazuje na události snímku Avengers z roku 2012. Boha hromu Thora (Chris Hemsworth) čeká daleká a nebezpečná cesta, při které se bude muset postavit mnohem většímu zlu, než byl sám Odin. Znovu se pak setkává s Jane Foster (Natalie Portman), se kterou se postupem času velmi sblíží.

Oproti prvnímu dílu se režie tentokrát ujal Alan Taylor, Kenneth Branagh se k filmu vrátil pouze jako producent. Ještě před Taylorem bylo režisérské křeslo přichystáno pro Paty Jankins, kvůli neshodám s Marvelem však režisérka film nakonec opustila. Po tomto kroku chtěla z filmu odejít i Natalie Portman, chytře napsaná smlouva jí to však nedovolila.

video

Husiti

Režisér Pavel Koutský se rozhodl přepsat české dějiny. Ve svém novém filmu Husiti nevěnuje pozornost bitvám či osudu Žižky a Husa. Vytvořil dvě postavy – Mlhoše a Záboje, problematické muže, které Čeněk z Vertemberka pověří odvezením Jana Husa na koncil do Kostnice. Jelikož jsou však Mlhoš a Záboj spíš neumětelové, čeká je po cestě spousta nepříjemných situací, které mohou změnit i samotný konec husitských válek.

Hrdiny snímku Husiti namluvilo mnoho známých českých herců – Jiří Lábus, Viktor Preiss, Oldřich Kaiser nebo Martha Issová. Na samotné tvorbě snímku pak pracovalo dvacet pět lidí, včetně režiséra Koutského.

video

Komorník (The Butler)

Cecil Gaines započal kariéru komorníka v Bílém domě v roce 1952 a působil tam dlouhých třicet čtyři let. Za dobu jeho služby se staral o sedm amerických prezidentů, včetně takových jmen jako J. F. Kennedy nebo Richard Nixon. Kromě toho, že Cecil tvrdě pracuje, aby si udržel a obhájil svou pozici mezi služebnictvem Bílého domu, musí svádět také další boj doma. Jeho syn totiž naprosto odmítá otcovu podřadnou profesi.

Režie snímku se ujal Lee Daniels, kterému by měl ještě letos vejít do kin jeho snímek o legendární zpěvačce Janis Joplin. Zajímavým faktem je, že od snímku Milovaný z roku 1998 se jedná o první film, ve kterém Oprah Winfrey ztvárňuje někoho jiného než samu sebe.

video

Nepravděpodobná romance

Český snímek je založený na pravdivém příběhu, mírně smíchaném s povídkou režiséra Ivana Vojnára. Film je příběhem dvou žen – Louisy, která se všemi silami snaží stát se významnou herečkou, a Eriky, která by se ráda stala učitelkou, ale nemá peníze na studium. A tak vezme práci v divadle, ve kterém hraje Louisa, té se ovšem začíná kariéra pomalu hroutit. Celý příběh je vyprávěn retrospektivně právě ztroskotanou herečkou Louisou, která se ocitla v psychiatrické léčebně.

DK

David Kopecký, revoluční člověk a umělec zastávající styl radikálně experimentální architektury. Poté, co ve svých šestačtyřiceti letech zemřel, nám jeho manželka, střihačka Bára Kopecká, přináší dokument o člověku, který bořil veškeré hranice a inspiroval mnoho lidí kolem sebe. V dokumentu, který jako jediný zastupoval českou tvorbu na MFF v Karlových Varech, proti sobě stojí příběh ženy, která miluje svého muže a touží po dětech, a osud muže, jehož náplní života se stala proměna současné architektury.

Cesta za vánoční hvězdou (Reisen til julestjernen)

Dvanáctiletá dívka Sonja přijíždí do malé zakleté vesničky. Na tu, stejně jako na celé království, padla kletba poté, co král proklel Vánoční hvězdu – tajemný předmět, který se před lety vydala hledat jeho dcera a už nikdy se nevrátila zpět. Jeden mudrc králi předpověděl, že pokud se do deseti let Vánoční hvězda rozzáří, dcera se mu navrátí. Celý příběh vyslechne i odvážná Sonja a rozhodne se Vánoční hvězdu najít a kletbu zlomit.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..