Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Natalii Portman: Černá labuť jí zajistila Oscara i muže

Alice Hříbalová

Alice Hříbalová

12. 10. 2012

Patří mezi nejkrásnější herečky světa, sama však tvrdí, že raději než filmová hvězda bude prostě chytrá. Věděli jste například, že hovoří šesti jazyky?

FOTO: Natalie Portman ve filmu Thor

Zahrála si i v komiksové adaptaci Thor. Zdroj: Bontonfilm CZ

Půvabnou Natalii Portman uvedl do světa herectví snímek Leon, v němž excelovala již ve svých 13 letech. Talentované dívky si všimli filmoví tvůrci a nabídky se jen hrnuly. Širšímu filmovému publiku se představila v sérii Star Wars, další role na sebe pak nenechaly dlouho čekat. Za tu ve snímku Černá labuť obdržela i Oscara. Natalie okouzluje celý svět nevinným pohledem obrovských čokoládových očí, méně se však ví, že kromě krásy a talentu dostala do vínku i ohromující inteligenci.

1. Je židovského původu

Natalie se narodila v Jeruzalémě, městě, které dle svých slov dodnes zbožňuje. Její rodiče byli Židé, herečka navštěvovala židovskou základní školu a dodnes hovoří plynně hebrejsky. Na svůj původ je jaksepatří hrdá. Její nedávná svatba se rovněž nesla v židovském duchu – svůj manželský slib odříkala pod tradičním baldachýnem zvaným chupa.

2. Škola má přednost před Star Wars

V době natáčení první epizody Star Wars byla herečka ještě studentkou. Na premiéru prvního ze světově známé série snímků se pak nedostavila, protože se musela učit na závěrečné zkoušky. Dnes má bakalářský titul z psychologie, několik postgraduálních kurzů z Hebrejské univerzity v Jeruzalémě, v neposlední řadě se také zajímá o chemii či boj proti terorismu. A rčení „kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem“ vzala opravdu vážně – hovoří anglicky, hebrejsky, francouzsky, japonsky, německy i arabsky.

3. Černá labuť jí byla osudová

Ve snímku Darrena Aronofského Černá labuť Natalie vskutku excelovala. Nemyslela si to jen americká Akademie, která jí přisoudila kýženou zlatou sošku, stejného názoru byl i francouzský choreograf Benjamin Millepied. V červnu 2011 se jim narodil syn Aleph, v srpnu 2012 pak šťastný pár potvrdil pevnost svého vztahu manželstvím.

4. Má utajené dvojče?

Snad každý, kdo zná Natalii i herečku Keiru Knightley, si musí všimnout, jak moc jsou si krásky podobné. Obě si také zahrály ve filmu Star Wars: Skrytá hrozba a pod nánosy make-upu je od sebe údajně nerozeznaly ani vlastní matky. Jakákoli podoba je však čistě náhodná, herečky příbuzné nejsou.

FOTO: Natalie Portman ve filmu Černá labuť

V dramatu Černá labuť využila i svůj taneční um.

5. Vyznává zdravý životní styl

V dětství viděla demonstraci laserové operace na kuřeti, což ji ovlivnilo natolik, že přestala jíst maso. Přešla i k veganství, když však otěhotněla, vrátila se zpět k některým výrobkům živočišného původu.  Navíc nepije alkohol a v životě nevykouřila jedinou cigaretu. Natalie Portman zkrátka rozhodně není jen krásnou hollywoodskou tvářičkou.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

5 zajímavostí o Natalii Portman: Černá labuť jí zajistila Oscara i muže