Menu
TOPZINE.cz
Chyby ve filmech

Chyby z filmu Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba. Hvězdné blbosti kultovní série

Redakce

Redakce

13. 2. 2011

První díl ságy Hvězdných válek, nicméně natočený až v pořadí jako čtvrtý, si vysloužil značně rozporuplné reakce publika. Proslul jako jeden z prvních kinoripů vůbec a jako první film nahraný v Dolby Digital Surround EX.

Legendární souboj z prvního dílu Hvězdných válek, Zdroj: distributor filmu

Hvězdné války jsou kultovní sci-fi sérií, která byla natáčena ve dvou etapách. První v 70. a 80. letech a druhá po roce 1999. Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba je zástupcem Hvězdných válek z druhé etapy natáčení a pro režiséra George Lucase znamenala oprášení přes dvacet let starého námětu. Lucas se rozhodl obnovit kult Hvězdných válek a fanouškům doplnit mezeru prvních tří zbývajících dílů ságy. Využil moderní technologie, kultovní klišé a kvalitní herce. Jednu z prvních rolí zde měla například Keira Knightley, která hrála dvojnici Natalie Portman. Obě nyní můžete vidět v kinech – Keiru v Londýnském gangsterovi a Natalii v Černé labuti.

Star Wars: Epizoda I je jedním z prvních snímků, ve kterých byly zobrazeny kompletně digitální postavy. Celý film je v zásadě prosycen speciálními efekty, lze jich napočítat zhruba 1900. Existuje pouze jediný záběr, kde nejsou vůbec použity speciální efekty ani jiné dokrášlující metody, a to v úvodní scéně, kdy si Dioxin pouští plyn z ventilace do místnosti.

Tvůrci filmu se pokoušeli o co nejautentičtější požitek z akčních scén. Například aby se vytvořily dokonalé záběry leteckých a jiných havárií, sledoval tým speciálních efektů reálné havárie závodů NASCAR. Podívejme se nyní na některé chyby z tohoto snímku.

Chyby ve filmu

1. Qui-Gonův comlink je ve skutečnosti dámský holicí přístroj Gillette Sensor Excel.

OBR: Chyba z filmu Star wars I.

2. Pokud si pomalu pustíte souboj Obi-Wana proti Darth Maulovi na konci, tak je vidět, že jiskry létají ještě dřív, nežli se světelný meč jakkoli dotkne podlahy.

3. Ve čtvrté epizodě bylo ukázáno, že Tatooine má dvě slunce. V žádném z dílů ale není vidět, že by lidé, droidi nebo domy vrhali dva stíny.

4. Když Qui-Gona pohřbívají tím, že ho spalují, je možné si všimnout, že mu vůbec nehoří vousy ani vlasy, a je dokonce vidět, že hýbá pusou.

OBR: chyba ve filmu Star wars I

Nalévání bez vody, Zdroj: archiv

5. Když Qui-Gon, Jar Jar, a Padmé jedí v Anakinově domě, Anakinova matka nalévá vodu Qui-Gonovi. Když se dostane k Jar Jarovi, dotkne se džbánku, ale nic nenaleje.

6. Ve chvíli, kdy Obi-Wan zachrání Jar Jara a následně se potkají s Qui-Gonem, má Obi-Wan mokré vlasy. Když jim Jar Jar ukazuje cestu, tak je má na okamžik suché. Pak u bažiny jsou opět mokré.

7. Když Anakin připevňuje 3PO pravé oko, v jednom záběru tak činí levou rukou, při změně záběru naopak užívá pravou.

OBR: Chyba z filmu Star wars I.

8. Je patrné, že v některých scénách Jar Jar nevrhá stín. Třeba když mluví s Padmé ve vesmírné lodi.

Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba (Star Wars: Episode I – The Phantom Menace)

Sci-fi /Dobrodružný/ Akční
USA, 1999, 136 min

Režie: George Lucas
Hrají: Liam Neeson, Ewan McGregor, Natalie Portman, Jake Lloyd, Pernilla August, Ian McDiarmid, Oliver Ford Davies, Hugh Quarshie, Anthony Daniels, Ahmed Best, Frank Oz, Terence Stamp, Brian Blessed, Ray Park, Celia Imrie, Samuel L. Jackson, Dominic West,

Ohodnoťte tento článek:
2
Právě čtete

Chyby z filmu Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba. Hvězdné blbosti kultovní série