Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové filmy v kinech: Hunger Games, Kapitán Phillips, Bella Mia a další

Monika Zavřelová

Monika Zavřelová

21. 11. 2013

Tento týden přináší na česká plátna několik zajímavých snímků. Výběru vévodí pokračování série Hunger Games s Jennifer Lawrence v hlavní roli. Milé překvapení čeká i milovníky české kinematografie, jelikož do kin míří hned dva tuzemské filmy.

FOTO: Hunger Games: Vražedná pomsta - Liam Hemsworth a Jennifer Lawrence - Bontonfilm

Liam Hemsworth  a Jennifer Lawrence ve snímku Hunger Games. Zdroj: Bontonfilm

Hunger Games: Vražedná pomsta (Hunger Games: The Catching Fire)

Sedmdesátý čtvrtý ročník Hunger Games skončil, Katniss a Peeta zvítězili a vracejí se domů. Brzy však musí vyrazit na další cestu, jejíž účelem je pobavit co největší množství obyvatel Penemu. Obyvatelé země se však příběhem Katniss inspirují a dojde ke vzpouře. Když si to prezident Penemu uvědomí, rozhodne se k naprosto radikálnímu kroku – pošle Peeta a Katniss znovu do arény. Bojovat o přežití.

Snímek je adaptací stejnojmenného druhého dílu veleúspěšné knižní trilogie spisovatelky Suzanne Collins. Mnozí se pozastavují nad shodou ve jménu představitelky hlavní role Jennifer Lawrence a režiséra Francise Lawrence, ta je však čistě náhodná.

video
play-sharp-fill

Kapitán Phillips (Captain Phillips)

Snímek Kapitán Philips je rekonstrukcí události, kdy byla somálskými piráty přepadena americká loď Maersk Alabama. Kromě celkového shrnutí přepadení se režisér Paul Greengrass zaměřuje také na vztah kapitánů lodi – Richarda Phillipse (Tom Hanks) a Museho (Barkhad Abdi). Zkoumá vztah dvou protivníků, z nichž oba si přejí zachránit svou posádku a zajistit pro ni to nejlepší.

Tom Hanks předvedl ve filmu brilantní výkon a nominace na Oscara ho téměř jistě nemine. Mluví se dokonce o tom, že právě díky této roli by mohl herec získat svou třetí zlatou sošku a vyrovnat se tak rekordmanovi Danielovi Day-Lewisovi. Ten obdržel svého třetího Oscara za hlavní herecký výkon ve snímku Lincoln na letošních Oscarech.

video
play-sharp-fill

Bella Mia

Téměř orwellovský příběh natočil režisér Martin Duba. Vypráví příběh krav, které jsou určené k utracení kvůli podezření, že jsou nakaženy virem BSE, tedy nemocí šílených krav. Jak ale člověk mnohokrát zjišťuje, zvířata umějí být chytřejší než lidé, a tak se rozhodnou ve stádu pod vedením krávy Belly utéct. Rozehrává se tak příběh těžce apelující na lidskou morálku.

Do role Lindy (Zuzana Norrisová) měla být původně obsazena Alžběta Staňková známá například ze seriálu Vyprávěj nebo pohádky Peklo s princeznou. Dva dny před natáčením ale zjistila, že je těhotná, a role musela být přeobsazena.

video
play-sharp-fill

Maturita

Režisér Tomáš Houška natočil snímek Maturita, ve kterém se hlavní představitelé vsadí, že se jim podaří ukradnout zadání maturitních testů z počítačových trezorů ministerstva školství. O to celé se má postarat počítačový nadšenec Martin, postupem času ale zjišťuje, že to nebude tak jednoduché. Mezitím utíká čas a Martin si uvědomuje, že maturita už je za rohem.

Snímek má stejného autora scénáře, jako měl už legendární Gympl. Režie se měl původně ujmout Tomáš Vorel, kvůli tvůrčím neshodám se však nakonec této úlohy zřekl.

video
play-sharp-fill

Vlhká místa (Wetlands)

Německý snímek Vlhká místa zakládá celý příběh na hlavní hrdince Helen – osmnáctileté dívce, která se rozhodne objevovat sexuální svět za jakoukoliv cenu. Dovídá se tak spoustu nových a vzrušujících věcí. Bohužel se ale při holení intimních partií řízne a musí do nemocnice. Tam však potká ošetřovatele, kterého naprosto odzbrojí svou upřímností a vyzývavostí. Kam až Helenina odvaha zajde?

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové filmy v kinech: Hunger Games, Kapitán Phillips, Bella Mia a další