Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Nová kolekce Francesca Scognamigliho: Výstřednosti a slabost pro Lady Gaga

Petra Červená

Petra Červená

3. 7. 2012

Oblíbený návrhář Lady Gaga Ital Francesco Scognamiglio překvapil. Kolekce jaro/léto 2012 je plná krajek, volánků, ale hlavně průsvitných materiálů, které mají jediný úkol: odhalit.

FOTO: Kolekce jaro/léto 2012 Francesco Scognamiglio

Bílá nevinnost spojená se zlatavou prohnaností, Zdroj: facebook.com

Francesco Scognamiglio se narodil v Pompejích v roce 1975. V současnosti žije a pracuje v Miláně. Výchozí inspirací nové kolekce byly pro Francesca svatební šaty z roku 1920. Z původního pojetí však zůstaly jen střípky. Žádná žena by si v té době na sebe nevzala šaty, které by jí skrz transparentní materiály odhalovaly ňadra.

Vybrala si Lady Gaga?

Sice jeho šaty s gustem nosí Lady Gaga, ale modely z kolekce jaro/léto 2012 jsou pro její excentrické vnímání módy trochu usedlé. Průsvitné materiály hojně doplňuje krajka a volánky, u některých modelů je to přímo volánkové vlnobití. Jako například na krajkovo-volánkové sukni, zpod které prosvítá spodní prádlo.

FOTO: Kolekce jaro/léto 2012 Francesco Scognamiglio

Francesco preferuje na léto volánky a transparentnost, Zdroj: facebook.com

Vzhledem k tomu, co bylo inspiračním zdrojem Francesca, nepřekvapí bílá, broskvová, mátová, snad ani zlatá, ale černá nevěsta? Návrhář si vzal jen nepatrné množství z dlouhých svatebních šatů a vytvořil kolekci s náznakem něhy, jemnosti, provokace i upjatosti a to vše rámované lehkou nostalgií.

V hlavní roli krajka

Úzké sukně a volánky vytvořily šaty typu přesýpacích hodin. Francesco v kolekci rád upozorňuje na některé partie žen. Pas zvýrazňuje volány, štíhlé dlouhé nohy punčochami se vzorem krajky a k tomu ňadra v plné kráse prosvítají zpod pavučinově jemných topů a šatů.

FOTO: Kolekce jaro/léto 2012 Francesco Scognamiglio

Barevnost modelu je různá, vždy je ale model krajkový, Zdroj: facebook.com

S krajkou si Francesco hrál na schovávanou, strategické rozmístění volil podle efektivnosti. U bílého modelu sukně a halenka zvýraznil černou krajkou boky. Jindy se naoko snažil zakrýt transparentní šaty, ale obvykle průsvitnost krajkou ještě o nepatrný kousek vyzdvihl.

Kolekce jaro/léto 2012 prokládaná zlatem

Nejefektivnější byla krajka v černém provedení. Broskvové krajkové šaty vzbuzovaly pozornost spíš nápadnými volánky a modely v mátové barvě působily i přes průsvitnost upjatě.

FOTO: Kolekce jaro/léto 2012 Francesco Scognamiglio

Jen pro odvážné a s ultra štíhlou postavou, Zdroj: facebook.com

Zato zlatá byla tou správnou volbou. Francesco s ní uměl šetřit, jen sem tam pozlatil krajkovou sukni. Uměl být ale i štědrý, kdy do zlata zahalil celý model.

V kolekci byste jen horko těžko hledali nudný model. Například závěr patřil zlatavým plamínkům posetých po šatech. Francesco tak přesvědčil kritiky, že dokáže tvořit i modely, které nejsou nositelné jen pro Lady Gaga.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nová kolekce Francesca Scognamigliho: Výstřednosti a slabost pro Lady Gaga